neděle 27. září 2020 Jonáš

SOUTĚŽ: Potvrdí Jihostroj stoupající formu i v posledním extraligovém utkání letošního roku proti ČZU Praha?

Týden před Štědrým dnem čeká na volejbalisty Českých Budějovic další utkání české nejvyšší soutěže. V rámci 12. kola UNIQA volejbalové extraligy přivítají Volley Team ČZU Praha. Půjde tak už o první zápas druhé poloviny základní části. První vzájemný duel zvládl Jihostroj v hlavním městě ve čtyřech setech, potvrdí roli favorita i před vlastním publikem?

Je jisté, že se v následujících zápasech začne lámat chleba před play-off. Tabulka české extraligy je vyrovnaná a každý si bude chtít zajistit co nejlepší pozici do vyřazovacích bojů. A přestože by mělo jít v utkáni s Pražany pro České Budějovice o snadné tři body, není radno soupeře podceňovat. Nachází se sice na desátém místě, na osmý Zlín však ztrácí šest bodů, což určitě není nesmazatelná propast.

Právě oba zmíněné celky se v posledním kole střetly na palubovce Zlína. Zatímco Jihočeši odpočívali, protože si kolo předehráli už v listopadu, Pražané museli absolvovat náročnou cestu, která nakonec ani nebyla úspěšná. Domácí sice ztratili třetí set, ale jinak pečlivě ubránili tři body. „Průměrné utkání se spoustou chyb. Domácí jich udělali podstatně méně,“ shrnul stroze kouč ČZU Miroslav Malán.

Jako porovnání může sloužit pondělní dohrávka mezi Jihostrojem a Zlínem před televizními kamerami. Volejbalisté Českých Budějovic předvedli snad nejpřesvědčivější výkon v celé sezoně a velmi rychle smetli moravský klub z taraflexu. „Jsem rád, že jsme podali takový výkon. Těší mě, že jsme za tři sety neudělali chybu při útoku na ztrátu. To se nám dříve nestávalo. S takovou procentuální úspěšností se pak těžko vzdoruje. Byl to z naší strany jeden z těch lepších výkonů a doufám, že jsme tak navázali na výkony z předchozích zápasů,“ těšilo trenéra Jana Svobodu.

Přesto ale zdvihá varovný prst před zápasem s ČZU Praha a velí soupeře za žádnou cenu nepodcenit. „Změnili se. Jsou družstvo, kde hraje čtrnáct lidí. Nějak sice začali sezonu, ale v základu jsou už jiní hráči, konkrétně nahrávač, blokař a smečař. Je tu paralela se Zlínem, univerzál Kuboš přihrává ve dvou postaveních a smečař útočí jako univerzál zezadu. Musíme být pozorní,“ doplňuje. Chybět mu bude Jiří Kraffer, který je nemocný.

Utkání 12. kola UNIQA volejbalové extraligy se rozehraje ve Sportovní hale v sobotu 17. prosince od 18 hodin. Řídit jej bude dvojice rozhodčích Nedbálek – Rychlík. Generálku Jihostroje na odvetu prvního kola Vyzývacího poháru s maďarským týmem Vegyész RC Kazincbarcika lze sledovat živě i na portálu TVCOM.cz.

VK České Budějovice – Volley Team ČZU Praha, sobota 17. prosince od 18:00

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát čtyři vstupenky, které si mezi sebe rozdělí dva čtenáři rovným dílem. Každý tedy dostane dva lupeny. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do sobotní 11. hodiny následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Správnou odpovědí byl Sebastian Gevert.

Dvě volné vstupenky na dnešní utkání vyhráli čtenáři Pavel Nový a Igor Studený. Blahopřejeme!

Foto Pavel Tvrdý

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.