pátek 18. září 2020 Kryštof

Bratři Orffové vystoupí poprvé v Českých Budějovicích

Krnovští Bratři Orffové zavítají poprvé do Českých Budějovic. Po skoro pětiletém snažení se je dramaturgům Café klubu Slavie podaří dovézt jihočeskému publiku. Dlouho očekávaný koncert kapely ověnčené cenami kritiků začne v pátek kolem deváté večer.

Součástí koncertu, který bude opravdovou lahůdkou pro ucho každého posluchače, je také křest nového alba Šero, které je opravdu povedené. Živé koncerty kapela zahraje v plné sedmičlenné sestavě.

„Jsem rád, že v téhle přetechnizované době pořád dokážeme zahrát i bez různých notebooků a podkladů, vlastníma rukama a nohama,“ říká kapelník Ivan Gajdoš. „Není ale vyloučeno, že v této sestavě s výjimkou několika festivalů zahrajeme vůbec naposled,“ dodává kytarista Lukáš Novotný.

O vítězi třetího ročníku hudební ceny Apollo bylo rozhodnuto naprosto jednoznačně, ale hlavně rychle a bez zbytečných průtahů, přestože dalšími kandidáty na cenu byli například Dan Bárta nebo ústečtí Houpací koně. Porota se shodla během půl hodiny. Při vyhlášení alba roku byla deska Šero od Bratří Orffů vybrána v pražském klubu La Loca bez mrknutí oka.

Album Šero vyšlo 11. listopadu 2013 u Quazi Delict Records a zvukový rukopis Matouše Godíka, jakožto osmého člena kapely, nahrávce dodal nezaměnitelný charakter. Prostředky na vydání CD se Orffům podařilo shromáždit i prostřednictvím portálu Hithit.cz během jednoho týdne a chystá jeho vydání také na vinylu. Jako hosté se na desku zapsali Kittchen a zpěvačka Magdaléna Šalamounová (Photolab).

Předkapela také stojí za to! Pátečními předskokany, které si vybrali sami Bratři Orffové, je skupina Post-hudba, která má na kontě spoustu videoklipů, tak si z jejich tvorbou na YouTube můžete užít vcelku pěkné dopoledne.

Připravte se na uhrančivou atmosféru a osobité pojetí alternative folkrocku, který rozezní českobudějovický Café klub Slavie v pátek 14. března od 21 hodin!

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát pět vstupenek, které si mezi sebe rozdělí pět čtenářů rovným dílem. Každý tedy dostane po jednom lupenu. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do pátečního poledne následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Bratři Orffové vyhráli na hudebních cenách Apollo kategorii Album roku. Správně je tedy možnost A.

Po jedné vstupence na dnešní koncert vyhráli čtenáři Magdaléna SpurováKateřina TůmováPetr MáškaBarbora Janoušková a Renata Soukupová. Blahopřejeme!

Napsal Otta Kovařík
Chilli Production, s.r.o.

Štítky Bratři Orffové, Café klub Slavie, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.