neděle 27. září 2020 Jonáš

Mají smysl „zaručené“ přípravky na detoxikaci těla?

Jarní období je již každoročně mezi lidmi spojené s takzvanou detoxikací těla. Noviny a bulvární časopisy se hemží mnoha doporučeními a zaručenými tipy, jak na to! Všechna tato doporučení pak také odkazují na věhlasné odborníky, kteří na oplátku doporučují zázračné prostředky, které je nutné si koupit nebo objednat.

Je tedy pak pouze otázkou zda chcete mít „dražší“ moč a trochu lehčí peněženku, nebo zda skutečně chcete udělat něco pro své zdraví!

Termín „detoxikace“ se jeví jako velmi odborný a proto na většinu z nás působí velmi lákavě. Všichni přece chceme být zdraví a detoxikovaní. Ale co to detoxikace vlastně je? Odborně to znamená proces odstranění nebo zneškodnění toxické látky. Pak je potřeba se zamyslet, zda je potřeba se „detoxikovat“, nebo zda je lepší žít dlouhodobě zdravě a bez přemíry nebezpečných léčiv, alkoholu či dalších nevhodných látek, které obsahují průmyslově zpracované potraviny.

Chcete-li skutečně udělat něco pro sebe a své zdraví, tak věřte svému organismu! Naše játra jsou ta nejlepší detoxikační laboratoř. Chcete-li přirozeným způsobem podpořit jejich detoxikační funkci, tak občas používejte bylinu ostropestřec. K tomu nekuřte, nepijte velké množství alkoholu, dodržujte zásady zdravé výživy a pravidelně se hýbejte! Pak nebudete potřebovat žádné „zaručené“ detoxikační přípravky, protože v jejich případě se mnohdy jedná pouze o marketingovou kampaň a obsažené látky slibují nereálné účinky. Můžete si být ale jistí, že budete mít mnohem „dražší“ moč a detoxikovanou peněženku. 

Dalším dobrým způsobem, jak si pomoci, jsou takzvané odlehčené dny, kdy budete celý den jíst pouze hodně zeleniny a ovoce a u toho dostatečně pít vodu nebo stoprocentní a za studena lisované džusy. Nesmíte u toho však opět pít alkohol, kouřit nebo se hned následující den přejíst.

Je to tedy podobné jako s hubnutím! Nevěřte všem jednoduchým návodům, zaručeným přípravkům, ale používejte zdravý rozum! Chcete-li zhubnout, nebo detoxikovat svůj organismus, tak změňte svůj životní styl a nekupujte vše, co vidíte v reklamě. Nejen, že budete zdravější, ale také ušetříte dost peněz, které můžete využít mnohem lépe.

Za tým Žij-zdravě.cz, s.r.o.

Bc. Radim Šupka
výživový poradce

Žij-zdravě.cz, s.r.o.
Na Sadech 2013/9
370 01 České Budějovice
www.zij-zdrave.cz
e-mail: radim@zij-zdrave.cz
e-shop: eshop.zij-zdrave.cz

Soutěž o Kompletní analýzu složení těla na přístroji InBody 230

Až do čtvrtka 26. března se můžete zapojit do soutěže, kterou vám přináší Budějcká Drbna společně se společností Žij-zdravě.cz. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět následující otázku a pak už jen čekat na slosování. Jméno výherce oznámíme bezprostředně po skončení soutěže.

Měření v hodnotě 390 Kč, které můžete vyhrát, obsahuje tyto informace:

 • kompletní analýza složení vašeho těla na špičkovém přístroji InBody 230
 • tělesná voda, tělesný tuk, svalová hmota, beztuková hmota, váha
 • doporučení minimální kalorické potřeby (BMR)
 • hodnocení tukové a svalové tkáně
 • měření v jednotlivých tělesných částech stanovené každou frekvencí zvlášť
 • vnitrobuněčná voda, mimobuněčná voda, proteiny, kostní/nekostní minerály, tuková hmota, kostní a svalová hmota, svalová hmota, beztuková hmota, váha
 • BMI a procentuální podíl tělesného tuku, poměr pasu k bokům (WHR)
 • svalová hmota v jednotlivých tělesných částech, procento svaloviny v jednotlivých tělesných částech
 • edém - v jednotlivých tělesných částech
 • oblast tělesného tuku (růstový graf pro jedince pod 18 let)
 • nutriční diagnóza (proteiny, minerály, tuk, edém)
 • tělesná vyváženost, tělesná síla, zdravotní diagnóza
 • cílová váha, kontrola váhy, tuková kontrola, svalová kontrola, stav tělesné zdatnosti, stupeň obezity, BCM, BMC, BMR, AC, AMC
 • historie tělesného složení (výsledky 10 testů)
 • impedance v jednotlivých tělesných částech stanovené každou frekvencí zvlášť

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Detoxikační laboratoří těla jsou játra. Správná odpověď je C.

Kompletní analýzu vyhrála Eliška Straková. Blahopřejeme!

Štítky detoxikace, žij zdravě, zdraví, játra, alkohol, kouření, zdravá strava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.