pátek 18. září 2020 Kryštof

Semifinálová brána se Jihostroji zatím neotevřela. Jak tomu bude ve čtvrtek?

Volejbalisté Jihostroje si v pondělním čtvrtém čtvrtfinálovém utkání nedobrovolně prodloužili sérii s Příbramí, když nezvládli psychicky vypjatý závěr. Mají tak druhou možnost, jak ukončit kocourům sezónu. Ani jedno utkání však nemělo tým, který by jasně dominoval, a tak lze i ve čtvrtek čekat další vyrovnanou bitvu.

Obě venkovní střetnutí si byla hodně podobná. Budějčtí vždy ztratili první set a museli vývoj otáčet. To se v obou případech povedlo a do čtvrtého dějství vstupovali Jihočeši s možností ukončit celé utkání. Zatímco ve třetím čtvrtfinále se to povedlo, o den později zažila příbramská hala nevídané drama. Rozhodčí vyloučili domácí oporu Józefackiho, což fanoušci nesli velmi nelibě.

Při každém dotyku hráčů Jihostroje s míčem sborově pískali a v takové atmosféře není moc příjemné hrát. O tom se hosté přesvědčili a koncovku, která nabídla několik setbolů, respektive mečbolů, ztratili. Na dosah byl i následný tie-break, jenže kocouři předvedli strhující finiš, jenž jim zajistil návrat do českobudějovické Sportovní haly. „Utkání bylo velmi vyrovnané, neslo se opět v duchu těch předchozích zápasů, přičemž domácí odehráli lépe koncovky čtvrtého a pátého setu a proto také zvítězili,“ potvrzoval příčiny prohry trenér Jihostroje Jan Svoboda.

Příbram musí být spokojena. Už teď dosahuje na své maximum, vždyť její finanční situace není nijak příznivá. Přesto trápí tým, který má ve svém kádru hned šest českých reprezentantů. „Dokázali jsme se neskutečně zvednout po vyloučení Józefackiho, mužstvo se zdravě odbrzdilo a samozřejmě i se štěstím se nám podařilo prodloužit čtvrtfinálovou sérii. Jsem neskutečně rád, že jsme potěšili diváky alespoň jedním vítězstvím a atmosféra, která vznikla v onom momentě zlomu zápasu, byla naprosto neuvěřitelná. Určitě bych si přál se sem ještě alespoň na jeden zápas vrátit, abychom ji zažili ještě jednou,“ říkal krátce po utkání kouč Středočechů René Dvořák.

Čtvrteční duel začne ve Sportovní hale znovu v 18 hodin a řídit jej bude dvojice Buchar - Rychlík. Volejbalisté by už konečně rádi ukončili sérii a před domácím publikem slavili postup. Kdo nemá možnost jim v tom osobně pomoci, může střetnutí sledovat živě na tvcom.cz.

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát čtyři vstupenky, které si mezi sebe rozdělí čtyři čtenáři rovným dílem. Každý tedy dostane po jednom lupenu. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do čtvrtečního poledne následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Vyloučen byl Tomasz Józefacki. Správně byla odpověď A.

Po jedné volné vstupence na čtvrteční utkání vyhráli čtenáři Jitka Šubardová, Michael Průcha, Helena Rubicková a Jiřina Štěpánková. Blahopřejeme!

Štítky VK Jihostroj České Budějovice, Euro Sitex Příbram, volejbal, play-off, Uniqa extraliga, čtvrtfinále

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.