sobota 16. ledna 2021 Ctirad

Slovenská kráska Kristína rozezpívá Metropol

Na ohromný příval pozitivní energie se mohou těšit fanoušci slovenské zpěvačky Kristíny, která už v pátek vystoupí v rámci svého velkého turné Horehronie tour od 19 hodin v budějckém DK Metropol. Díky Budějcké Drbně můžete na tento koncert vyhrát čtyři volné lupeny.

Kristina Peláková, známější právě pod uměleckým jménem Kristína, je v posledních letech jednou z nejpopulárnějších zpěvaček v České republice. Rodačka z východoslovenského Svidníku, která oslavila letos v srpnu šestadvacáté narozeniny, má na svém kontě už tři alba.

Sympatická kráska vystudovala konzervatoř v Košicích a její první hudební úspěchy jsou spjaty se singlem Som tvoja (2007). Do širšího povědomí hudební scény vstoupila Kristína již v následujícím roce písničkou Vráť mi tie hviezdy (2008) a brzy na to vydala i své debutové album ...Ešte váham.

V létě 2009 prorazila v rádiovém éteru s úspěšným singlem Stonka a v témže roce se s písní Horehronie zúčastnila soutěže Eurosong 2010 Slovensko, kde ve finálovém souboji porazila zpěvačku Mistu.

Se skladbou Horehronie reprezentovala Kristína Slovensko na celoevropské soutěži Eurovision Song Contest v norském Oslu a v polovině roku 2010 pak dominovala ve slovenském éteru se singlem V sieti ťa mám, což je i název jejího druhého alba.

Brzy po tomto albu nazpívala další povedenou píseň s názvem Pri oltári, pocty se pak dostalo zpěvačce při příležitosti Mistrovství světa v ledním hokeji 2011, ke kterému nazpívala oficiální hymnu Life is a game.

Zdařilý rok a narůstající popularitu na české scéně završila Kristína významným oceněním udělovaným hudební stanicí TV Óčko, když získala cenu Zpěvačka roku 2011.  V dubnu 2012 předznamenal song Jabĺčko vydání třetího alba Na slnečnej strane sveta.

Po singlu Život je vždy fajn poslala mladá zpěvačka do éteru další novinku Rozchodový reggaeton. Skladba sice řeší vztahovou krizi, Kristína však o rozchodu zpívá v letním a veselém rytmu.

„Je to příběh děvčete, které sní o lepší budoucnosti. Dívka vždycky věřila, že ve vztahu s přítelem jí najde. Teď, když je svobodná, tak nemá žádné závazky a je odhodlaná ve svém životě udělat i ty nejodvážnější rozhodnutí a začít od znovu,“ objasnila na svém webu Kristína.

Kromě Českých Budějovic chystá zpěvačka vystoupení ještě také v Klatovech, Kroměříži, Ostravě, Žďáru nad Sázavou, Jihlavě, Praze, Hradci Králové a Havířově. Více informací o turné najdete na oficiálních stránkách Kristíny.

Soutěž o vstupenky

Soutěž o vstupenky bude probíhat do pátečního poledne. Na e-mailové adrese soutez@budejckadrbna.cz očekáváme vaše odpovědi na následující otázku. Poté vylosujeme čtyři čtenáře, kteří získají po jednom volném vstupu.

Kde se narodila zpěvačka Kristína?

A) Košice
B) Bratislava
C) Svidník

Do elektronické zprávy s vaším tipem nezapomeňte připsat jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli s výherci spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Kristína se narodila ve Svidníku. Správně je tedy možnost C.

Po jednom volném vstupu na dnešní koncert získávají čtenáři Jiří Stráský, Jitka Jordanovová, Ivona Gajdošová a Rostislav Pečiva. Blahopřejeme!

Foto: www.kristinamusic.sk

Štítky Kristina, Kristína Peláková, Horehronie tour, DK Metropol, České Budějovice, soutěž o vstupenky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.