Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Jitka Nováčková: New York je střed vesmíru.

Česká Miss 2011 Jitka Nováčková vyrazila před časem za velkou louži do New Yorku. A nebyla by to Budějcká Drbna, aby tu naší slavnou Budějčandu nevyzpovídala. Jaké jsou její dojmy z velkoměsta? Jak se jí líbilo v herecké škole, kterou tam navštěvovala? Odpovědi na tyto otázky a nejen na ně naleznete v následujícím rozhovoru.

Jíťo, jak bylo? Povídej, jaké jsou tvé první dojmy z New Yorku?
Spousta světel, budov, střed vesmíru. Spousta lidí a s tím související naprostá anonymita, o to větší šok byl, když jsem rovnou z letiště jela do Budějc, kde jsem potkávala známé na každém kroku, chybělo mi to!

Co tě nejvíc „dostalo“, na co nikdy nezapomeneš ať již v pozitivním či negativním slova smyslu?
Naprosto mě dostala umělá tráva v parku! :-D Nebo cedule u semaforu – „Zastavte na červenou“, to mě fakt bavilo. Největší šok ale byl, když jsem poprvé přijela na Times Square, vystoupila jsem z metra a přestala dýchat, opravdu to vypadá jako ve filmech.

Vyhovoval by ti americký styl života?
Určitě bych si ho dost počešťovala. Třeba jídlo - je to skutečně všude samý hamburger. Ovšem já - milovnice cookies - jsem si přišla opravdu na své .

Řekni nám něco o herecké škole, kterou jsi v New Yorku navštěvovala.
Hodiny byly jak teoretické tak i praktické. De facto to byla taková škola hrou! Opravdu nezvyk v porovnání s Jírovcovkou. (pozn. redakce: gymnázium Jírovcova) Americký školní systém je prostě jinačí, jsem ráda za ten náš. Například první hodinu, když jsem přišla do školy, učitel prohlásil, že si budeme házet imaginárním míčem – to mě dostalo. Do třídy se mnou chodilo celkem 13 lidí – z Mexika, Španělska, Itálie, Ameriky, Austrálie a Německa. Všichni jsme zkoušeli nejrůznější scénky, ale abychom měli povědomí i o jiných věcech v souvislosti s filmem, vyzkoušeli jsme si například dělat klapku a dokonce nás i natáčeli. Byla to určitě dobrá zkušenost.

Někde jsem četla, že tvůj pobyt byl pod záštitou Nadace Zdeňka Bakaly, můžeš nám o nadaci něco bližšího povědět?
Nadace Zdeňka Bakaly podporuje mladé lidi, kteří nemají finance, ale mají talent. Jedná se o tzv. program SCHOLARSHIP. Základem je napsat esej, kterou zhodnotí porota a následně vás buď vyberou, nebo ne. Touto cestou bych i ráda poděkovala manželům Bakalovým a dalším lidem, kteří mi toto umožnili.

A teď otázka ohledně tvé cesty do Brazílie. Máš trému? Přibliž nám, co tam vlastně jedeš dělat.
V neděli (21. srpna) letím do Sao Paula na Miss Universe. Bude nás tam celkem asi 80 slečen z celého světa a celý pobyt bude trvat měsíc. Finále se koná 12. září, ale zatím nevím, jestli se bude vysílat i u nás. Na internetu to snad půjde najít.

Co bulvár? Věřím, že popularita je jistě hezká věc, ale nemáš už všech těch médií dost?
S tím vším jsem samozřejmě počítala, když jsem se přihlašovala do soutěže, takže to snáším docela dobře. Rozhodně se z ničeho nehroutím.

Nějaká novinka u tebe?
Snažím se teď být víc doma, i když nevím kde mi hlava stojí. Přiletěla jsem z Ameriky a od té doby mám 14 dní „volno“, ale zeptej se mých přátel, jak to asi vypadá smiley. Jinak ale například minulý pátek jsem odjela za Denisou Domanskou, kde jsme se spolu s dalšími finalistkami České Miss zúčastnily krojovaného průvodu v Kyjově, což byl opravdu zážitek. Nejvíc jsem se ale těšila, až ten kroj budu moct sundat, opravdu to není nic pohodlého smiley.

Chtěla bys něco vzkázat čtenářům Budějcký Drbny?
Užijte si zbytek prázdnin, přeju Vám, ať se nám na jihu trochu vyčasí a držte mi palce… Počkej, nezní to moc vtíravě?smiley

Děkuji moc za rozhovor!

Informace o nadaci Zdeňka Bakaly naleznete zde

Fotografie ze soukromého alba Jitky Nováčkové

Štítky New York, Jitka Nováčková, Zdeněk Bakala, Drbna.cz, vesmír, nadace, Amerika, Miss Universe, České Budějovice, Česká Miss, Itálie, Mexiko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jitka Nováčková: New York je střed vesmíru.  |  Život a styl  |  Drbna  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.