Počasí dnes8 °C, zítra9 °C
Pátek 23. února 2024  |  Svátek má Svatopluk
Bez reklam

Jsem rád, že jsem v Budějovicích, říká posila Jihostroje Filip Habr

České Budějovice - Nejmladší z posil, kterou volejbalový mistr z Budějc ulovil, je třiadvacetiletý nahrávač Filip Habr. Ten přichází z Ústí nad Labem, opačným směrem putuje loňská dvojka Lukáš Dvořák. Beachvolejbalový reprezentant léčí operované vazy v koleni a těší se na novou sezonu.

Filipe, co čekáš od nového angažmá?

Asi to, že mě posune někam výš. V Ústí jsem hrál dva roky, v podstatě pořád jsme se prali o udržení v soutěži. Letos jsme se dostali i do play-off. Byl jsem jediný nahrávač v týmu, nikdo na mě netlačil. To pak bylo vidět i na tréninkách, že se moc nesnažím. Tady je konkurence velká, je tu reprezentační nahrávač. Takže já mám nový impuls  se snažit a dostat se na hřiště.

A bude těžké se dostat do základní sestavy?

To bude hodně těžké. Záleží také na trenérovi, jaký má přístup. Jestli ve mě vidí perspektivu a bude mě tlačit do hry jako investici do budoucna a krýt záda mi má zkušená opora, nebo bude hrát Petr a já sedět. Teď se to dá těžko říct.

Čeká vás nové prostředí, jak moc se znáte s novými spoluhráči?

S Radkem Machem jsem byl na pokoji na univerziádě, znám také mladší kluky z juniorských soutěží. Jinak moc ne, spíš jsme se potkávali jen na zápasech.

V Budějovicích jsme zaregistrovali váš příchod během play-off, prý vás ale Jihostroj koupil už v říjnu, je to pravda?

Je to tak.

Proto, aby jim vás nevyfouknul jiný klub?

Možná proto. Zájem o mě byl, měl jsem několik nabídek z české ligy, nějakou ze zahraničí, ale chtěl jsem dodělat v Praze školu. Chtěl bych dodělat inženýra, to byl důvod, proč jsem nechtěl jít hrát ven. Přál jsem si jít do Budějovic a jsem rád, že jsem tu.

Když jste ve čtvrtfinále play-off extraligy za Ústí nad Labem hrál proti Jihostroji, šuškalo se, že jste byl poslán záměrně před čtvrtým zápasem do nemocnice s poraněným kolenem. Prezident klubu Jan Diviš to popřel, co k tomu řeknete vy?

Rozhodně bych to chtěl vyvrátit. Já jsem se zranil v lednu, hrál jsem se zraněním dlouhou dobu. Nedalo se déle čekat, Chvíli trvá, než se termín operace stanoví. Že mám jít na operaci bylo dlouho dopředu plánované, ani jsme tehdy nevěděli, jestli s Budějovicemi budeme hrát. Nic plánovaného.  Dejme tomu, že se jim to hodilo do kapsy, ale nebylo to v plánu.

A jak vaše koleno vypadá teď? Stihnete se doléčit do začátku přípravy?

Rád bych stihnul přípravu v srpnu, postupně bych začínal s volejbalem. Doufám, že v září budu moci naplno sportovat. Těším se na Ligu mistrů, proto jsem právě rád, že je tu Petr. Byl by to šílený skok. Z Ústí, kde o nic nešlo, rovnou do Ligy mistrů, to je nepředstavitelný posun. Jsem rád, že je tu Petr, který by to mohl pomoci zachránit, kdybych hrál. Ale, jak jsem říkal, třeba budu sbírat zkušenosti na lavičce.

Těšíte se na místní bouřlivé prostředí při zápasech?

Těším se. Ví se, že tady chodí nejvíce lidí v republice. Kdybych to vzal jako soupeř, nikdy jsem sem nejezdil nerad. Jsou týmy, kam se vám jezdit nechce. Třeba jako v Příbrami.  

Jste reprezentantem v beachvolejbalu, ten si letos asi moc neužijete, že?

Beach padnul určitě, ten nestihnu. Když jsem odcházel na operaci, doufal, že se podívám alespoň na univerziádu, věřil jsem v ní. Vzhledem k tomu, jak se to hojí, tak zřejmě také padá.  Znám lidi, kteří po třech měsících mohli hned hrát, já asi takové štěstí mít nebudu.

Autor: Carda R

Štítky České Budějovice, Filip Habr, Jihostroj, Ústí nad Labem, Lukáš Dvořák, playoff, Liga mistrů UEFA, Radek Mach, Jan Diviš, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jsem rád, že jsem v Budějovicích, říká posila Jihostroje Filip Habr  |  Život a styl  |  Drbna  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.