pátek 29. května 2020 Maxim

Počet nakažených koronavirem se zvýšil na 110. Nejméně jich je na Písecku

Hygienici zaznamenali na jihu Čech dalších šest případů nákazy koronavirem. Celkem už je tedy potvrzených 110 nakažených lidí. Dobrou zprávou ale je, že tři lidé se v Jihočeském kraji z onemocnění vyléčili. Nejméně nakažených je na Písecku.

Za uplynulých 24 hodin vyšetřily laboratoře v našem regionu 486 nových vzorků osob. Pozitivních bylo šest vzorků,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová. Zvýšený počet odebraných a vyšetřených suspektních vzorků ovlivnily repatriace, ale především zvýšený počet sledovaných kontaktů pozitivních osob.

K čtvrteční 18. hodině bylo podle verifikovaných dat KHS v regionu mezi nemocnými 63 žen a 47 mužů. „Třicet nemocných má trvalé bydliště na Strakonicku. Jednadvacet jich je z Českokrumlovska, osmnáct z Českobudějovicka, patnáct z Prachaticka, třináct z Táborska, sedm z Jindřichohradecka a šest z Písecka, doplnila epidemioložka KHS Jihočeského kraje Jitka Luňáčková.

Mezi nemocnými jsou čtyři děti, jeden nemocný je v kategorii od 15 do 19 let. V produktivním věku 20 až 64 let je 77 pozitivních případů a celkem 28 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+. Počet uzdravených se v regionu ve čtvrtek nezměnil a zůstává na čísle tři. „Došlo k formální změně minus jeden případ, původně evidovaný na Táborsku. Důvodem bylo původně chybné uvedení místa trvalého bydliště. Tento pozitivní případ se statisticky přesunul pouze do jiného okresu Jihočeského kraje, takže souhrnné údaje z regionu neovlivnil,“ doplnila Luňáčková.

Jihočeský kraj má podle dat ministerstva zdravotnictví stále nejnižší počet nakažených na 100 tisíc obyvatel. Podezření na nákazu vyslovili hygienici u celkem 4799 osob. V karanténě zůstává 1096 Jihočechů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo6 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky koronavirus, vir, Jihočeský kraj, Krajská hygienická stanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.