čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Za sobotu přibyly na jihu Čech dva případy nákazy koronavirem

V Jihočeském kraji zaznamenali za uplynulých 24 hodin hygienici dva nové případy nákazy koronavirem. Celkový počet nemocných se tak v sobotu v kraji zvýšil na 119. Jeden nový případ byl zachycen na Táborsku a druhý na Jindřichohradecku.

Za uplynulých 24 hodin vyšetřily laboratoře v regionu 225 nových vzorků osob, u nichž lékaři vyslovili podezření na možné onemocnění COVID-19. „Pozitivní byly dva vzorky. V jednom případě šlo o kontaktní přenos uvnitř rodiny již dříve pozitivně testované osoby a v druhém o kontaktní nákazu ze zatím neznámého zdroje,“ doplnila ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

V současné době testují vzorky laboratoře nemocnice v Českých Budějovicích, Strakonicích a Písku. K nim se postupně přidaly laboratoře Biologického centra Akademie věd České republiky, Mikrobiologického centra Algatech Akademie věd ČR v Třeboni a laboratoře Katedry Medicínské biologie Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity.

Podle dostupných dat hygieny je v regionu mezi nemocnými 71 žen a 48 mužů. „Jednatřicet nemocných, což je nejvíce v kraji, má trvalé bydliště na Strakonicku. Jednadvacet jich je z Českokrumlovska, dvacet z Českobudějovicka, patnáct z Prachaticka, čtrnáct z Táborska, jedenáct z Jindřichohradecka a sedm z Písecka,“ doplnila epidemioložka jihočeské KHS Jitka Luňáčková.

Mezi nemocnými je pět dětí do 14 let. Jeden nemocný je v kategorii od 15 do 19 let. V produktivním věku 20 až 64 let je 85 pozitivních případů a celkem 28 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+. Počet uzdravených se v regionu ve čtvrtek nezměnil a zůstává na čísle tři.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Vít Hassan

Štítky koronavirus, nákaza, vir, JIhočeský kraj, Krajská hygienická stanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.