středa 3. března 2021 Kamil

Vakcinační centrum v Budějcích zahájí zkušební provoz

Vakcinační centrum v Budějcích zahájí v příštím týdnu zkušební provoz. Očkování proti koronaviru tam v testovacím režimu podstoupí zdravotníci ze záchranné služby. Zkušební provoz má mimo jiné prověřit, jak dlouho bude trvat odbavení lidí.

Na výstavišti začala stavba vakcinačního centra. V příštím týdnu se otestuje provoz

Krátce po desáté hodině dopoledne začala dnes na budějckém výstavišti stavba vysokoprůtokového vakcinačního centra. Dokončena by měla být do konce týdne. V příštím týdnu plánuje kraj otestovat provoz centra. Jako první by se zde mohli očkovat...

"Potřebujeme si vyzkoušet, jak vše bude fungovat, co kolik zabere času, zda by něco nešlo udělat rychleji. Chceme také vidět, jak se chová informační systém, když do něj budeme vstupovat a tak dále," řekl jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).

Jihočeský kraj začal budovat vakcinační centrum v Budějcích v úterý v areálu Výstaviště. Kuba uvedl, že by rád spustil ostrý provoz pro veřejnost co nejdříve, ale záležet bude na množství vakcín, které kraj bude od státu mít. Hejtman řekl, že by plošné očkování mohlo začít v únoru.

Jihočeský kraj plánuje zřídit vakcinační centrum v každém okresním městě. V Táboře má být na zimním stadionu, v Českém Krumlově a v Prachaticích ve sportovních halách, v Písku v nemocnici a v Jindřichově Hradci zřejmě ve vysokoškolské aule. "Ještě řešíme vhodnou lokalitu ve Strakonicích," uvedl jihočeský hejtman, který preferuje vakcinační centra. Podle něj jiná zařízení nedokážou v krátké době podat vakcínu vysokému množství lidí. Kuba uvedl, že ve vakcinačním centru mohou očkování podstoupit stovky lidí denně.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jihočeský kraj

Štítky ČR, koronavirus, správa, Jihočeský, očkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.