pondělí 12. dubna 2021 Julius

Zájem pendlerů o nedělní testování je v jižních Čechách velký

Zájem o testování na koronavirus je dnes v jižních Čechách srovnatelný se všedními dny. Na testy se přihlásila řada pendlerů. Kvůli pendlerům, kteří potřebují častěji test do Bavorska, otevřela dnes mimořádně odběrové místo v neděli laboratoř Stafila v Českých Budějovicích, od 8:00 do 11:00 přišlo přes 60 lidí. Kolem 120 lidí si zamluvilo odběr ve strakonické nemocnici.

Laboratoř Stafila na českobudějovickém Senovážném náměstí patřící pod AeskuLab má rezervační systém, kde se lidé objednávají v tříminutových intervalech. Dnes se mohli testovat od 8:00 do 12:00. Do 11:00 přišlo 61 lidí. "Standardně máme otevřeno čtyři hodiny v pondělí, úterý a čtvrtek, na antigenní testy, kdy máme každý den osmdesát lidí. Dnes to vypadá, že to bude podobně," řekla Eva Bláhová z laboratoře Stafila. Zájem měli jak pendleři, tak normální občané, v poměru asi půl na půl.

Jihočeský kraj nabídl ve čtvrtek pendlerům, že se mohou v neděli otestovat v některých jihočeských nemocnicích. Rakousko o den později povinné testy odvolalo, nemocnice ale možnost testovat se nechaly. Patří k nim i strakonická, jež dnes nabízí testy do 18:00.

"Byli přihlášeni pendleři, kteří jezdí do Německa. Bylo tam extrémně přihlášených, sto dvacet, sto třicet lidí. Když to Rakousko zrušilo, tak jsem zvědavý, kolik jich přijde, protože moc se jich neodhlašovalo," řekl strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Hygienici v jižních Čechách zaznamenali k sobotnímu večeru 384 nových případů koronaviru, o jeden víc než minulou sobotu. Laboratoře otestovaly 814 vzorků. Počet pozitivních klesl proti pátku o 60 na 4915 lidí. Vyléčilo se 435 nemocných, devět zemřelo.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Zdeněk Vaiz

Štítky ČR, koronavirus, nemocnice, pendleři, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.