Nebezpečnou situaci museli ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách řešit dopravní policisté z dálničího oddělení Chotoviny na dálnici D3. Řidič nákladního vozu původem z Bosny a Hercegoviny si na začátku dálnice spletl vjezd a ocitl se v protisměru. Tímto způsobem nakonec ujel více jak 21 kilometrů.
Nákladní automobil se slovinskou poznávací značkou jel směrem od Veselí nad Lužnicí na Tábor a zřejmě si spletl nájezd na dálnici. Vystavil tak nebezpečí nejen sebe, ale především osobní automobily směřující opačným směrem. Jak může dopadnout čelní střet osobního automobilu s nákladním vozem je jasné asi každému. Vše ale naštěstí dobře dopadlo.
„Na tuto skutečnost byli upozorněni dálniční policisté, kteří řidiče kamionu zajistili a svedli na sjezd v Plané nad Lužnicí. Zde ho nechali zaparkovat na odpočívadle, kde s ním řešili jeho závažný přestupek. Muži byla nařízena kauce ve výši 10 tisíc korun,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Milan Bajcura. Řidiči pravděpodobně hrozí zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku a ztráta sedmi bodů.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám