čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Soud potvrdil za smrt dívky na Orlíku trest pro řidiče skútru

Odvolací soud v Táboře ve středu 13. září potvrdil, že za usmrcení z nedbalosti na vodní nádrži Orlík musí obžalovaný Christoph Steinert zaplatit pozůstalým 1,4 milionu korun. Steinert řídil vodní skútr, jenž loni v červenci narazil do pramice. Na ní plula se svým přítelem dívka, která následkům zranění podlehla.

Okresní soud v Písku uložil v červnu obžalovanému podmíněný tříletý trest a navíc zaplacení částky 1,4 milionu korun. Mladík se odvolal proti výši částky. Podle verdiktu má Steinert zaplatit 800 tisíc korun matce dívky a 600 tisíc korun otci.

„Myslíme si, že poškozeným měla být přiznána nemajetková částka ještě vyšší," řekla ve středu 13. září předsedkyně senátu táborského krajského soudu Milena Vránková.

Obhájce obžalovaného Josef Doucha požadoval snížení nařízené částky. „Domníváme se, že soud měl vzít v úvahu, že klient je nemajetný a nevydělává si. Proto požadujeme náhradu, která zohledňuje jeho finanční poměry," vysvětlil Doucha.

Steinert navštěvuje střední školu. Středečního jednání se nezúčastnil, omluvil se kvůli tomu, že se musí věnovat studiu a přípravě na maturitu. Argument obhajoby, že Steinert momentálně není zaměstnaný, soud nebral jako dostatečný. „Částku lze uhradit v budoucnosti v pozdějším produktivním věku," uvedla v odůvodnění rozsudku Milena Vránková.

ČTĚTE TAKÉ: Podmínku dostal řidič skútru, který na Orlíku narazil do lodě a zavinil tak smrt dívky

Odborné stanovisko pracovníka státní plavební správy tvrdí, že tragickou nehodu zavinil řidič skútru. Podle posudku měl dát Steinert přednost lodi, na níž byla dívka se svým přítelem. Dvacetiletý obžalovaný se loni v červenci se svým kamarádem koupal v místech pod orlickým zámkem, když si všimli, že se k nim blíží výletní parník.

„Proto jsme sedli na skútr a loď objeli. Z její druhé strany však plula pramice," vypověděl v dubnu před soudem mladík.

Skútr se s loďkou srazil za zádí parníku. „Ta pramice se najednou proti nám vyřítila, snažil jsem se jí vyhnout," řekl Steinert. Dodal, že jel rychlostí přibližně čtyřicet kilometrů za hodinu. Svědci události však před soudem v Písku uvedli, že skútr jel výrazně vyšší rychlostí.

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Štítky smrt, soud, mladík, dívka, loď, Orlík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.