pátek 5. června 2020 Dobroslav

Vrcholí advent, žně pro kapsáře a zloděje. Nákupní horečka stoupá, buďte ostražití 

Tlačenice, fronty, menší obezřetnost, plné peněženky, to vše nahrává zlodějům a kapsářům v adventním období. Tyto žně lze ale chmatákům překazit tím, že budeme ostražitější, na věci si budeme dávat větší pozor a kapsářům tak nedáme šanci.

Nepříjemnému setkání se zlodějem nejen v předvánočním čase můžeme předejít. Nastal advent a každý z nás v obchodech vybírá, jakým dárkem by o Štědrém dnu potěšil své blízké. Ulice našich měst i obcí se hemží nejen slušnými lidmi, ale i těmi, kteří cíleně okrádají své spoluobčany. 

V tomto období dochází každoročně na volně přístupných místech k mnoha kapesním krádežím. „Policie České republiky proto varuje veřejnost, jak předejít nepříjemné skutečnosti, kdy neznámý pachatel odcizí finanční hotovost či jiné cennosti," připomněla policejní mluvčí Hana Millerová.

Jak předejít kapesním krádežím

  • Nenechávejte své tašky ponechané v nákupním košíku bez dozoru a otevřené.
  • Peníze a jiné cennosti noste ve vnitřních kapsách oděvních svršků.
  • Peněženky ukládejte na dna nebo do spodních částí tašek či kabelek, nenechávejte je trčet z tašky ven.
  • Kabelky a tašky mějte stále na očích, chraňte je proti neznámým lapkům.
  • Rozdělte si sumu peněz na více menších částí a ty si uložte na různá místa oděvů, nejlépe přiléhajících na tělo.
  • Vyhýbejte se skupinám většího počtu lidí.
  • Buďte ostražití také na trzích či při nějaké předváděcí akci, v tlačenici může dojít ke krádeži, aniž byste si něčeho všimli.
  • Platební karty rovněž hlídejte a PIN kód v žádném případě nemějte napsaný na papírku a uložený spolu s platební kartou.

Kapsáři pracují velmi často v organizované skupině a s odcizenými věcmi či peněženkami rychle mizí. Neusnadňujte proto kapsářům jejich práci lehkomyslností. Dávejte si na osobní věci a cennosti velký pozor. 

„V případě, že budete svědky krádeže, či sami budete okradeni, pokud lapku uvidíte, zapamatujte si osobu zloděje a v každém případě ihned volejte linku 158," uvedla policejní mluvčí Hana Millerová.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky advent, kapsář, žně, krádež

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.