čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Muž v Budějcích údajně znásilnil školačku. Policie hledá svědky, kteří mohli vidět jeho auto

, aktualizováno 6. prosince 2018, 18:22

Závažný trestný čin znásilnění školačky základní školy vyšetřují podle dostupných informací od středy policisté z Českých Budějovic. Policie zatím podrobnější informace k případu nezveřejnila. Nyní se kriminalisté obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc. Údajný útočník pár hodin po činu skončil v policejní cele. Nyní ale můžou pomoci svědci, kteří mohou volat na linku 158. Podle informací od důvěryhodného zdroje, který si přál zůstat v anonymitě, mělo k události dojít v okolí Roudného.

„Jakékoliv informace k tomuto případu je možné volat na linku 158. Kriminalisté již včera v odpoledních hodinách zadrželi podezřelého muže a to několik hodin po útoku. Zajistili také jeho vozidlo. Zadržený bude obviněn a kriminalisté podají podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. S ohledem na věk poškozené není možné k případu uvádět podrobnosti,“ říká mluvčí policie Jiří Matzner.

Podle policie se obětí zadrženého muže stala školačka základní školy. „Je možné, že pachatel zaútočil nebo se zaútočit pokusil i v dalších případech, o kterých policie dosud neví. Pachatel se pravděpodobně pohyboval osobním motorovým vozidlem značky Peugeot 206 zelené barvy,“ dodal mluvčí policie.

Podobným automobilem se měl muž pohybovat po Budějcích

Podrobnosti aktualizujeme.

Foto pixabay.com

Štítky České Budějovice, znásilnění, Policie ČR, Jiří Matzner

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.