středa 20. listopadu 2019 Nikola

Kriminalita byla za loňský rok v Jihočeském kraji nejnižší od roku 2011

Nižší kriminalitu si policisté vysvětlují tím, že si lidé lépe zabezpečují svůj majetek a klesla i míra nezaměstnanosti, tím pádem je potřeba krást nižší.

Kriminalisté v loňském roce vyřešili 68 % případů. Jihočeští kriminalisté patří svou objasněností mezi nejlepší v republice. Malý nárůst kriminality byl v roce 2013 a 2014, ta byla to způsobena především amnestií. Největší objasněnost má územní odbor Písek a to zhruba 75 % a nejmenší objasněnost je v Českém Krumlově.

Největší podíl trestných činů má tradičně majetková trestná činnost, která je v podstatě na 35 procentech i když je tam pokles o 3 procenta.

Ze 7 vražd, které se staly během loňského roku, zůstaly dvě neobjasněné. „Jde o tragickou událost z českobudějovického sídliště. Žena vyskočila z okna panelového domu s dítětem, které zemřelo. Druhá neobjasněná vražda se stala na konci listopadu, lidé našli mrtvého staršího muže u Nové Pece na Prachaticku. Na začátku ledna se podařila zjistit jeho totožnost, senior pocházel z Německa. Na případu spolupracujeme s kolegy ze Spolkové republiky Německo a věřím, že jsme na dobré cestě," řekl dnes náměstek ředitele jihočeské policie Miroslav Krejčí.

Na území Jihočeského kraje se v loňském roce stalo 4360 dopravních nehod, což je narůst o 1,3 procenta. Při nehodách o život přišlo 59 lidí, 256 lidí bylo zraněno těžce, skoro 2000 lehce. Ve 340 případech nehodu způsobil opilý řidič. Při sedmi nehodách zemřelo 20 lidí. „Z těch sedmi nehod pouze jedna byla zapříčiněna člověkem, který byl z jiného kraje než z Jihočeského. Při těch úmrtí z těch 20 lidí byl jeden člověk mimo Jihočeský kraj. Takže apeluji na všechny občany – řidiče v Jihočeském kraji, aby skutečně věnovali při jízdě maximální pozornost. Nemůžeme to svádět na někoho jiného, je to tady u nás v Jihočeském kraji,“ doplňuje ředitel jihočeské policie Luděk Procházka

Foto pixabay.com

Štítky statistika, policie, kriminalita, jižní Čechy

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.