pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

Rvačka, kam se podíváš. Tak by se dal popsat středeční večer v Budějcích

Českobudějovičtí strážníci měli včera večer plné ruce práce. Na Budějce se zjevně snesla Královna Zloba a facky lítaly jak v autobuse městské hromadné dopravy, v Nádražní ulici tak i v ulici U Tří Lvů. Ve dvou případech musela k potyčce přijet i záchranná služba

K první potyčce vyjížděla hlídka strážníků kolem sedmé hodiny večer na Rudolfovskou třídu. „Při příjezdu hlídek k fyzickému napadání mezi dvěma muži již nedocházelo, ale k verbálním útokům ano. Strážníci muže vyzvali, aby zanechali svého protiprávního jednání a k podání vysvětlení. Oba muži shodně potvrdili, že měli mezi sebou rozepři, která přerostla k drobné strkanici. Nikdo ale nebyl zraněn,“ popsal tiskový mluvčí strážníků David Štýfal.

Jen co vyřešili potyčku v autobuse, přesunuli se před osmou hodinou večerní na Nádražní, kam už musela být přivolána i záchranka. „Muž ležel na zemi a nereagoval na vnější podněty. Po chvilce se probudil a začal komunikovat. Strážníci muži poskytli první pomoc a vyčkali do příjezdu posádky RZS, která muže převezla do nemocnice k dalšímu ošetření. Osmnáctiletý mladík, který byl aktérem potyčky, se strážníky vyčkal na příjezd přivolané hlídky Policie ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření,“ řekl Štýfal.

Tím ale útoky neskončily. Posledním oznámením byla potyčka u Tří Lvů. „Strážníci na místě zpozorovali ležícího muže na zemi a další tři osoby, které se snažily zastavit jeho krvácející zranění z oblasti hlavy. Strážníci muži poskytli první pomoc a vyčkali na příjezd posádky RZS. Dvacetiletý muž z Pelhřimovska hlídce uvedl, že byl zraněným mladíkem napaden úderem pěstí. Napadený měl úder mladíkovi v sebeobraně opětovat a ten si při pádu na zem rozbil hlavu o obrubník. Když viděl, co se stalo, ihned zavolal RZS,“ doplnil Štýfal.

Foto Jan Luxík

Štítky napadení, městská policie, České Budějovice, rvačka, záchranka

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.