pondělí 26. září 2022 Andrea

Hasiči včera zasahovali u devíti požárů lesa. Jde o extrémní číslo, říkají

Devět požárů v lese, z toho dva s druhým stupněm požárního poplachu. Taková je bilance včerejších zásahů jihočeských hasičů. Podle mluvčí Venduly Matějů jde o extrémní číslo. Hasiči vyjížděli například k Českému Rudolci, do Vitějovic, Výrova, Dačic, Horní Stropnice nebo do Branic. Nejkomplikovanější požáry likvidovali hasiči u Plané nad Lužnicí a u obce Smědeč.

Po poledni byl na tísňovou linku hasičů nahlášen požár lesa u Ktiše. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prachatic a Křemže a dobrovolníci z Lhenic, Brlohu a Ktiše. „Po prozkoumání si velitel zásahu vyžádal další jednotky. Celkem tedy bylo na místě sedm hasičských jednotek, sedm cisteren a tři dopravní auta,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Hasičům se podařilo oheň zlikvidovat zhruba po třech hodinách. Na místě i tak zůstali místní dobrovolní hasiči, aby místo kontrolovali. „Požár nezpůsobil žádnou škodu a nikdo při něm nebyl zraněn,“ doplnila Matějů.

Druhý komplikovanější požár likvidovali hasiči v lese u Plané nad Lužnicí, kde museli nasadit devět cisteren a jedno dopravní auto. Krátce před půl pátou se podařilo požár lokalizovat, jeho úplná likvidace se hasičům podařila o hodinu a půl později. 

„Tak jako u předcházejícího požáru se všechny jednotky po likvidaci vrátily postupně na své základny a na místě požáru pro dohled zůstali pouze místní dobrovolní hasiči. Jestli požár způsobil nějakou škodu je aktuálně v šetření,“ řekla k požáru mluvčí.

V noci hořela chata v Kempu Radava

Ani v noci na pondělí si hasiči neodpočinuli. Po čtvrté hodině ráno vyjížděli profesionálové z Milevska a dobrovolníci z obcí Chrást, Kovářov a Lašovice k požáru chaty v Kempu Radava. „Když hasiči k požáru přijeli byl jednopatrový dřevěný srub včetně vedle stojícího karavanu celý v plamenech. Hasiči požár dostali pod kontrolu v 4:55 hodin, o hodinu později velitel zásahu hlásil úplnou likvidaci,“ uvedla k dalšímu zásahu Vendula Matějů.

V době požáru v chatě naštěstí nikdo nebyl. Na místě by se měli dnes v dopoledních hodinách sejít vyšetřovatel hasičů spolu s policejními kriminalisty aby určili, proč začala chata hořet.

Foto hzsjk.cz

Štítky hasiči, požár, oheň, les, Kemp Radava

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.