Počasí dnes-1 °C, zítra-3 °C
Sobota 2. prosince 2023  |  Svátek má Blanka
Bez reklam

Celníci zastavili dodávku, při jejím zvážení se nestačili divit. Byla přetížena o několik tun

V dubnu se na silniční bezpečnost nezaměřili jen dopravní policisté, ale i pracovníci Celního úřadu. Právě ti zastavili na Jindřichohradecku dodávku s německou poznávačkou. Enormně přetížena byla jak celá souprava, tak i nápravy.

Hlídka dodávku zastavila v blízkosti obce Stráž nad Nežárkou. Při její vážení se nestačila divit. „Výsledek ukázal, že vozidlo je nebezpečně přetíženo, a to jak celá souprava, tak i nápravy. Celkové přetížení vozidla výrazně přesahovalo čtyři tuny,“ řekl mluvčí Celního úřadu pro Jihočeský kraj Emanuel Breicha.

Další jízda tím samozřejmě pro řidiče skončila. Dostal navíc blokovou pokutu ve výši 9 tisíc korun. Firmě, které dodávka patří, uložili celníci kauci ve výši 46 tisíc korun.

„Z našich zkušeností mohu říci, že zhruba každé čtvrté kontrolované auto bývá přetížené," dodal Breicha, který upřesnil, že například každý přetížený kamion rovná se dvacet tisíc osobních aut.

Foto celnisprava.cz

Štítky Celní úřad, dodávka, kontrola, vážení, okres Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj, Stráž nad Nežárkou

Celníci zastavili dodávku, při jejím zvážení se nestačili divit. Byla přetížena o několik tun  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.