pátek 22. října 2021 Sabina

Na Písecku se utopil muž, který zachraňoval dvě děti

Tropické počasí si včera vybralo nejvyšší daň. V jezu U Karáska na řece Blanici v katastru obce Heřmaň se stala tragédie. Do řeky pod jezem skočily dvě děti, které se začaly topit. Za nimi do vody skočily další dvě dospělé osoby, aby jim pomohly. Jeden muž se při záchraně bohužel utopil.

K tragédii došlo včera krátce po druhé hodině odpoledne na řece Blanici na Písecku. Rodina vyrazila s dětmi k vodě. Odpoledne se ale změnilo v boj o život. Děti, které skočily do řeky, se začaly topit. Na pomoc jim přispěchala žena s mužem, i oni ale měli problém. „Tonoucím přispěchal na pomoc muž (příslušník Armády České republiky ve volnu), který poblíž obracel traktorem seno na poli. Vzal ze zemědělského stroje lano a skočil do vody. Postupně se mu podařilo, za přispění dalších svědků na břehu, vytáhnout tři tonoucí,“ popsala tisková mluvčí policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

Dospělého muže, který skočil do vody za dětmi, unesl proud dál po řece. Zachránci společně muže vytáhli z vody ani 290 metrů od jezu, kde okamžitě začali s resuscitací, až do příjezdu záchranářů. První byli na místě protivínští policisté, kteří použili k oživování také defibrilátor. „S resuscitací pomáhali i protivínští dobrovolní hasiči, přiletěl záchranářský vrtulník, přijel lékař zdravotnické záchranné služby. Přes veškerou snahu a nasazení přítomných se však muže zachránit nepodařilo a lékař na místě konstatoval smrt utonutím,“ dodala Ingrišová

Foto Jan Luxík

Štítky utonutí, policie, Písecko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.