pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Muž na Prachaticku týral svou přítelkyni. Zaútočil na ni pěstmi a nožem

Prachatičtí kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaatřicetiletého muže z Nymburska, který měl týrat svou přítelkyni. S tou žil ve společné domácnosti. V průběhu pěti měsíců ji bil pěstmi a minimálně ve dvou případech sáhl po noži.

K útokům ze strany muže mělo docházet od ledna letošního roku. Své přítelkyni nadával, bil ji pěstmi a fackami a minimálně ve dvou případech násilník sáhl i po noži. „Obviněný jí stále kontroloval, bránil jí ve styku s příbuznými, dokonce jí kvůli tomu rozbil i mobilní telefon a donutil jí zrušit si účet na sociální síti. Poslední incident se odehrál minulou středu v nočních hodinách, kdy obviněný opět poškozené uštědřil několik ran pěstí do obličeje, a potom na ni vytáhl nůž, kterým ji lehce zasáhl levou ruku,“ popsala tisková mluvčí policie Martina Joklová.

Ženě se z bytu podařilo utéct a zavolat si pomoc. Když hlídka na místo přijela, muž už v bytě nebyl. Policistům se ale agresora podařilo vypátrat a zadržet. „Okresní státní zastupitelství mu uložilo předběžným opatřením zákaz styku s poškozenou. Další vyšetřování obviněného nyní probíhá na svobodě,“ dodala Joklová. V případě prokázání viny mu hrozí až čtyři roky ve vězení. 

Foto pixabay.com

Štítky nůž, napadení, týrání, policie, Prachaticko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.