pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Hasiči likvidovali požár ve Slavonicích, vyhlášený byl druhý stupeň požárního poplachu

Několik jednotek hasičů včera likvidovalo požár ve Slavonicích. Hasiči na místě zjistili, že jde o požár ocelové kůlny, která byla plná balíků sena. Dohašování trvalo jednotkám zhruba devět hodin. Škody se pohybují v řádech sta tisíců.

K požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanice Dačice a jednotky doborvolníků obcí Slavonice, Staré Hobzí a Český Rudolec. Svoláni byli i dobrovolní hasiči obcí Cizkrajov, Staré Město pod Landštejnem a Dačice. Z Jindřichova Hradce na místo přijela i plošina.

„Vzhledem k množství vyslané techniky byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Průzkum na místě požáru ukázal, že požár zasáhl ocelovou kolnu o půdorysu 15 x 15 metrů, která byla plná uskladněných balíků sena. Zasahující jednotky dostaly požár pod kontrolu až za necelou hodinu hašení,“ popsala tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů.

I když se hasičům podařilo dostat požár rychle pod kontrolu, dalších devět hodin jim zabralo dohašování. Jednotky musely rozebrat konstrukce kůlny a vyvézt zasažené balíky. „Podle vyšetřovatele hasičů je výše vzniklé škody 750 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření,“ dodala Matějů

Foto hzsjck.cz

Štítky požár, druhý stupeň, hasiči, Jindřichohradecko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.