úterý 19. listopadu 2019 Alžběta

Jel bez řidičáku, technické a pod vlivem. Jízdu devětadvacetiletého muže ukončili celníci

Bez řidičáku, bez technické a pod vlivem omamné a psychotropní látky. Tak by se dal shrnout případ, který ve čtvrtek řešila hlídka Celního úřadu Jihočeského kraje v Českém Krumlově, kde zastavila devětadvacetiletého muže jedoucího ve Volkswagenu Passat. Mladík je na základě zjištěných skutečností podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Případ bude řešen ve zkráceném přípravném řízení.

K události došlo krátce před jednou hodinou odpoledne v Urbinské ulici v Českém Krumlově. Hlídka Celního úřadu pro Jihočeský kraj zastavila osobní auto značky Volkswagen Passat. „Při kontrole dokladů řidič nepředložil řidičský průkaz. Šetřením bylo zjištěno, že devětadvacetiletý muž z Českokrumlovska má rozhodnutím Magistrátu města České Budějovice vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny,“ popsala policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Na místo byli přivolání českokrumlovští policisté, kteří si případ převzali. U řidiče provedli test na přítomnosti alkoholu a omamných a psychotropních látek. První test vyšel negativní, druhý už ale vyšel s pozitivním výsledkem. K tomu všemu bylo navíc zjištěno, že auto, ve kterém mladík jel, nemělo platnou technickou. 

„Přestupkové jednání, jízda pod vlivem omamných a psychotropních látek a neplatná technická prohlídka, bude řešit příslušný správní orgán. Téhož dne bylo muži sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.  V dané věci je vedeno zkrácené přípravné řízení,“ doplnila Pokorná.

Foto Adéla Cinklová

Štítky krimi, policie, celníci, alkoho, drogy, Český Krumlov

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.