sobota 6. června 2020 Norbert

Cyklista spadl u Pohorské Vsi z kola. Nehodu nepřežil

Tragickou nehodu vyšetřují od včerejšího večera jihočeští policisté. Kolem páté hodiny měl u Pohorské Vsi na Šumavě spadnout z kola jednasedmdesátiletý senior. I přes rychlou pomoc, kterou muži poskytl svědek události, a následně záchranáři, se nepodařilo muže zachránit. Příčinou smrti byla podle policie s největší pravděpodobností zdravotní indispozice.

K události mělo dojít kolem páté hodiny v katastru obce Pohorská Ves ve směru od Pohoří na Šumavě. „Policisté a záchranáři vyjížděli k pádu cyklisty. I přes rychlou pomoc, kterou mu poskytl svědek události a následnou odbornou pomoc záchranářů, se život  jednasedmdesátiletého muže bohužel nepodařilo zachránit,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Nejpravděpodobnější příčinou smrti byla podle policie zdravotní indispozice. Přesnou příčinu ale určí zdravotní pitva. Cyklista se stal třiapadesátou letošní obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích.

„Nabádáme tímto nejen seniory, aby nepřeceňovali své síly a při sportovních aktivitách věnovali svému aktuálnímu zdravotnímu stavu zvýšenou pozornost,“ dodala Pokorná.

Foto Policie České republiky

Štítky krimi, policie, nehoda, cyklista, kolo, smrt

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.