sobota 14. prosince 2019 Lýdie

Chladné měsíce jsou lákadlem pro zloděje, policisté se zaměřili na zabezpečení chat

Podzimní a zimní měsíce jsou obdobím zlodějů, kteří využívají nepřítomnosti chatařů a opuštěná letní sídla jsou pro ně velkým lákadlem. Policisté se proto včera zaměřili na zabezpečení těchto objektů.

Boršovští policisté se spolu s policejním kynologem vydali včera dopoledne do jedné z rekreačních oblastí v jejich územní působnosti. Zaměřili se hlavně na kontrolu zabezpečení v chatové oblasti. Lidé v těchto objektech totiž přes zimu nechávají například sekačky, elektroniku, ale i trvanlivé jídlo. Právě tyto věci jsou pro zloděje jako magnet.

„Majitelům rekreačních objektů připomínáme, že je důležité před každým opuštěním chaty či chalupy řádně uzavřít okna a uzamknout dveře. Důležité je také nezapomenout uzavřít půdní a sklepní okna. Cenné věci z objektu na zimu odvezte, od těch, které tam necháte, mějte pořízenou fotodokumentaci a ponechte si i doklady o koupi. Domluvte se i se sousedy, kteří na zimu v rekreační oblasti zůstávají, aby váš objekt občas zkontrolovali a všímejte si cizích lidí a vozidel, které do oblasti míří,“ radí lidem tisková mluvčí policie Lenka Krausová

Foto pcr.cz

Štítky zloděj, chaty, policie, kontrola, Českobudějovicko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.