úterý 19. listopadu 2019 Alžběta

Muž z Kladenska jel po dálnici D3 v nabouraném autě a pod vlivem pervitinu

V nabouraném autě a pod vlivem pervitinu byl v pátek 18. října zastaven dálničními policisty muž z Kladenska. Na jeho jízdu upozornili jiní řidiči, kteří cestovali po D3 směrem z Prahy na Tábor. Podle svědků měl muž po dálnici kličkovat, měnit náhle rychlost jízdy a usínat za volantem.

K incidentu došlo v pátek 18. října kolem desáté hodiny dopoledne. Muž středního věku z Kladenska měl jet v autě značky Audi 100, které mělo nabouraný přední pravý bok. „Na nebezpečnou situaci, kdy nad dálnicí navíc panovala hustá mlha, upozornili policii prostřednictvím linky číslo 158 ostatní řidiči,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek. Podle svědků měl muž po dálnici kličkovat, měnit náhle rychlost jízdy a „jakoby“ usínat.

Na místo se okamžitě vydali dálniční policisté, kterým se velmi rychle podařilo auto najít a zastavit. „Řidičem byl „vybodovaný neřidič“ s blokací od roku 2013 a dále se soudním trestem zákazu řízení všech motorových vozidel do roku 2021. Vozidlo nemělo platnou STK. Test na přítomnost alkoholu v dechu řidiče byl negativní, zato test na přítomnost jiných omamných a psychotropních látek v organismu byl pozitivní, a to na drogu pervitin. Lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu, se řidič bezdůvodně odmítl podrobit,“ popsal Doubek.

Další jízda byla muži zakázána a vozidlo bylo odtaženo. Řidiče teď čeká soud, před kterým mu hrozí až tři roky za mřížemi.

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, policie, pervitin, D3

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.