úterý 19. listopadu 2019 Alžběta

ZMIZELÍ: Odvezl kamaráda na Holkov, nikdy už se neviděli. Ivan Tsentelyuk je pohřešovaný deset let

V pravidelné rubrice Zmizelí se dnes vydáme po stopách muže z Ukrajiny Ivana Tsentelyuka, který žil v Budějcích. Pohřešovaného naposledy viděl jeho kamarád, který nahlásil i jeho zmizení. Zůstalo po něm jen odstavené osobní auto. Policisté také pracovali s verzí, že se mohl stát obětí násilného trestného činu.

Ukrajinec Ivan Tsentelyuk bydlel se svou přítelkyní na náměstí Maxe Švabinského v Mladém. Živil se tím, že pro ukrajinskou komunitu zprostředkovával práci. Sám dělal různé pomocné práce na stavbách a zařizoval opravy v autoservisu. Zmizení oznámil na policii jeho kamarád –  také cizinec, kterého Ivan Tsentelyuk vezl na diskotéku v Holkově. Oba se naposledy viděli 5. září roku 2009 v jedenáct hodin večer.

Pohřešovaný muž jezdil ve starším autě Toyota zelené barvy. Policisté se při výslechu kamaráda dozvěděli o konfliktu mezi pohřešovaným Tsentelyukem a dalšími cizinci. Rozepře se měla týkat dlužných částek, které mezi sebou měli. Dojít mělo i k lehké potyčce.

Zhruba týden po jeho zmizení bylo v Suchém Vrbném nalezeno jeho auto. To policisté následně převezli k ohledání. „Na základě výsledků a výslechu kamaráda začali policisté pohřešování řešit jako násilné zmizení. Bylo provedeno několik pátracích akcí na místech, kde by se mohlo nacházet tělo, popřípadě živý Ivan Tsentelyuk. Byly prohledány i vodní nádrže a jezera, rovněž i Římovská přehrada, bohužel ani tady nebyli policisté úspěšní,“ uzavřel případ vrchní komisař Peter Tousecký.

Foto Koláž Budějcké Drbny, pcr.cz

Štítky Zmizelí, pátrání, policie, Českobudějovicko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.