Muž ukradl kolo za bezmála 130 tisíc, prodal ho za šest set korun

Kriminalisté z Budějc se zabývají případem, který se stal v polovině září letošního roku. Šestapadesátiletý muž koupil od jiného muže jízdní kolo. Ačkoliv kupující věděl, že kolo pochází z trestné činnosti, zaplatil částku 600 korun a s kolem odešel.

Na vině je podle policie šestapadesátiletý muž z Budějc, který od jiného muže koupil jízdní kolo. „I když věděl, že pochází z trestné činnosti, zaplatil částku 600 korun. Cena kola byla ovšem odhadnuta na bezmála 127 tisíc korun. Prodávající ho ukradl začátkem září na Pražské třídě,“ uvedla tisková mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Kupující je podezřelý z legalizace výnosů z trestné činnosti. V případě prokázání viny mu hrozí až šest let za mřížemi. Muž, který kolo prodal, je podezřelý z krádeže. 

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky krádež, vězení, soud, policie, České Budějovice, kriminalita

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.