čtvrtek 5. prosince 2019 Jitka

VIDEO: Dodávka se na Strakonicku srazila s rychlíkem, řidič auta je těžce zraněn

, aktualizováno 1. listopadu 2019, 12:12

Vážnou dopravní nehodu vyšetřují aktuálně policisté na Strakonicku. Podle prvotních informací od policie vjel řidič dodávky pod projíždějící rychlík. V něm tou dobou cestovalo zhruba šedesát lidí – nikdo nebyl zraněn. Řidič dodávky byl s těžkým zraněním letecky transportován do nemocnice v Budějcích.

K nehodě došlo v půl osmé u obce Čejetice na Strakonicku. Řidič dodávky vjel na železniční přejezd, který nemá závory, právě v době, kdy tudy projížděl rychlík. Na místo byl přivolán vrtulník, který vážně zraněného řidiče transportoval do nemocnice. Nikdo z cestujících nebyl zraněn. 

„Dnes ráno, osmnáct minut po sedmé hodině, došlo na železničním přejezdu mezi obcemi Sudoměř a Ražice na Strakonicku k vážné dopravní nehodě. Šestapadesátiletý řidič dodávky převážející potraviny vjel na přejezd v době, kdy místem projížděl vlak jedoucí ve směru od Plzně na České Budějovice a měl namířeno až do Brna. Při střetu vozidla s vlakem utrpěl řidič dodávky těžká zranění, se kterými byl letecky transportován do nemocnice. Ve vlaku cestovalo přibližně šedesát cestujících, kteří naštěstí vyvázli bez zranění a byli z místa převezeni autobusem,“ uvedla tisková mluvčí policie Kamila Čuřínová Ingrišová

Foto Jan Luxík

Štítky nehoda, policie, vlak, Strakonicko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.