úterý 25. února 2020 Liliana

Volně pobíhající pes v Průběžné ulici ohrožuje lidi i ostatní zvířata, majiteli hrozí stotisícová pokuta

V Průběžné ulici už delší dobu volně pobíhá pes, který prý ohrožuje ostatní psy i jejich majitele. A právě oni se obrátili na městskou policii. Strážníci v době příjezdu psa ani jeho majitele na místě nenašli. Následně se jim ale podařilo kontaktovat jednoho z majitelů v místě jeho bydliště. Ten ale veškerá obvinění popřel.

Strážníky do Průběžné ulice zavolali lidé v úterý po šesté hodině večer. „Hlídku na místě oslovila žena, která jim popsala dlouhodobé potíže s volně pobíhajícím psem. Jeho majitelka ho totiž venčí bez vodítka a nemá ho pod dozorem. Pes přitom svým chováním ohrožuje ostatní psy i jejich majitele,“ uvedla tisková mluvčí strážníků Věra Školková.

Podobnou zkušenost má i další žena, která vše potvrdila. Strážníkům se svěřila, že její pes byl dokonce v minulosti tímto volně pobíhajícím psem fyzicky napaden. „Hlídce se následně podařilo kontaktovat jednoho z majitelů v místě jeho bydliště. Ten však veškerá obvinění popřel,“ dodala mluvčí.

Dalším šetřením celého případu se bude nyní zabývat příslušný správní orgán. Za přestupek proti pořádku v územní samosprávě hrozí majiteli psa pokuta až 100 tisíc korun.


Volné pobíhání psů na veřejných prostranstvích, na něž se nevztahuje povinnost mít psa na vodítku nebo zákaz vstupu se psy, je možné pouze pod neustálým dohledem a přímým vlivem doprovázející osoby.

Povinnost mít psa na vodítku nebo zákaz vstupu se psy se nevztahuje na:

  • parky, hřiště nebo jiná zařízení či prostory, pokud je jejich užívání upraveno provozním řádem takového zařízení či prostor (např. psí parky vymezené provozovatelem jako prostor určený pro volný pohyb psů),
  • vodící psy nevidomých osob a jiné asistenční psy speciálně vycvičené jako průvodci zdravotně postižených osob, a to při doprovázení těchto osob nebo při provádění odborného výcviku vodících a asistenčních psů,
  • psy služební a záchranářské při výkonu služby a záchranných prací a psy lovecké při výkonu práva myslivosti v honitbě.

Veřejná prostranství, na kterých platí povinnost mít psa na vodítku:

  • historické jádro města včetně parku Na Sadech,
  • Lannova třída,
  • Sokolský ostrov,
  • park Háječek,
  • lokalita Vrbenské rybníky,
  • univerzitní kampus při Branišovské ulici
  • veškeré cyklostezky na území města s tím, že vzdálenost mezi psem a osobou doprovázející psa zde nesmí                překročit délku 1 metru. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky městská policie, pes, ohrožení, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.