neděle 5. dubna 2020 Miroslava

Opilec si v Budějcích lehl na silnici, skončil na záchytce

Strážníci městské policie včera večer řešili opilého muže, který si ke svému odpočinku vybral silnici v Dobrovodské ulici. Když ho hlídka vyzvala k dechové zkoušce, vyslechla si vulgární nadávky. Muž byl nakonec v poutech převezen na záchytku. Čtyřiadvacetiletému muži teď hrozí pokuta až deset tisíc korun.

Hlídku strážníků na místo zavolal jeden ze zaměstnanců restaurace. „Opilý muž ale se strážníky odmítl komunikovat. Jeho pravou totožnost se jim podařilo zjistit až po několika neúspěšných pokusech. Jak se ukázalo, jednalo se o čtyřiadvacetiletého muže z Českokrumlovska. Tím však spolupráce s ním skončila. Nejenže odmítl provedení orientační dechové zkoušky na alkohol, navíc si strážníci z jeho úst vyslechli snůšku nadávek,“ řekla tisková mluvčí strážníků Věra Školková.

Když strážníci agresorovi oznámili, že zbytek noci stráví na protialkoholní záchytné stanici, muž se snažil odejít. V tom mu zabránili až nasazením služebních pout. V těch byl potom převezen k pobytu na záchytku. Tam mu personál naměřil 2,87 promile alkoholu v dechu.

Muži teď hrozí až desetitisícová pokuta. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.