neděle 26. ledna 2020 Zora

Rakušan napadal ulici Karla IV. lidi, nadýchal téměř tři promile a skončil v nemocnici

Strážníci v pátek řešili potyčku dvou mužů, která se odehrála v ulici Karla IV. Iniciátorem byl jedenatřicetiletý Rakušan. Ten podle svědků vyvolával spory s ostatními hosty podniku. Jedním z jeho cílů se stal devětadvacetiletý muž z Budějc, který před agresorem údajně bránil svou manželku. Rakušan nadýchal téměř 2,80 promile a v poutech skončil v nemocnici.

K potyčce došlo v pátek v půl druhé ráno. Strážníci před jedním z barů v ulici Karla IV. zastihli dva muže a přidávali se i další přihlížející. Hlídka proti dalšímu napadání okamžitě zasáhla. Jak se ukázalo, iniciátorem potyčky byl jedenatřicetiletý Rakušan. Ten podle přítomných svědků vyvolával spory s ostatními hosty podniku. Jedním z jeho cílů se stal devětadvacetiletý muž z Budějc, který před agresorem údajně bránil svou manželku.

„Útočník se ani za přítomnosti strážníků nehodlal vzdát, a i nadále se snažil tohoto muže napadat. Strážníci mu v tom museli zabránit nasazením služebních pout. Mezitím zjistili, že agresor si během potyčky způsobil zranění v oblasti hlavy,“ uvedla tisková mluvčí strážníků Věra Školková.

Hlídka na místo přivolala i záchranou službu, která muže za asistence strážníků převezla k lékařskému ošetření do českobudějovické nemocnice. Tam se jedenatřicetiletý Rakušan podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,80 promile. Dalším šetřením případu se bude zabývat příslušný správní orgán. Za přestupek proti občanskému soužití hrozí pachateli pokuta do 10 tisíc korun.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo7 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky potyčka, agresor, městská policie, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.