sobota 4. dubna 2020 Ivana

ZMIZELÍ: Podnikatel, kterého zlomily dluhy. Pavel Huska je pohřešovaný čtrnáct let

Jedním z posledních pohřešovaných v rubrice Zmizelý je Pavel Huska, který se pohyboval v oboru financí. Dostal se ale do finančních potíží a v roce 2006 se rozhodl odcestovat do Švýcarska. Poslední zprávu o sobě podal o pět let později z Krymu.

Pavel Huska zmizel v srpnu roku 2006. Byl to vzdělaný podnikatel, který se pohyboval v oboru financí. Tíživá finanční situace ho ale dohnala k tomu, že odcestoval do Švýcarska. Před tím své rozhodnutí napsal v dopisech, které adresoval svým sourozencům a matce své dcery. Stálo v nich, že se jen tak nevrátí. Žádné sebevražedné úmysly ale nenaznačoval.

Ve Švýcarsku bylo prohlédáno i místo, kde se ubytoval. Bohužel bez výsledků. Policie pátrání odložila. Přítelkyně Pavla Husky požádala civilní soud o prohlášení svého přítele za mrtvého. Soud její žádosti vyhověl.

„V roce 2011 ale Pavel Huska poslal své přítelkyni dopis, ve kterém o sobě dal vědět. Bylo zjištěno, že dopis byl odeslán z Krymu. Přítelkyně se znovu obrátila na soud a ten usnesením zrušil rozhodnutí o prohlášení za mrtvého. Kde se momentálně muž nachází, ale nikdo neví,“ uvedl vrchní komisař Peter Tousecký.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Foto Koláž Budějcké Drbny

Štítky Zmizelí, policie, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.