neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

Soud poslal do vazby muže stíhaného za střelbu na auto a cisternu

Okresní soud v Příbrami dnes poslal do vazby pětatřicetiletého muže z Prahy, který je stíhán kvůli středeční střelbě na osobní auto na silnici I/4 na Příbramsku a na cisternu v Jihočeském kraji. Řekl mluvčí soudu Miloslav Boudník. Při incidentech nebyl nikdo zraněn. Police muže obvinila z pokusu o vraždu a obecného ohrožení, za což mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo až výjimečný trest.

„Obviněný byl vzat do vazby z důvodu vazby útěkové a předstižné,“ řekl Boudník. K vazbě předstižné se přistupuje v případě, že by mohl dotyčný opakovat trestnou činnost, z níž je obviněn.

Řidič BMW X1 vystřelil na silnici I/4 u Zalužan na osobní vůz Škoda Kodiaq. Na území Jihočeského kraje zasáhl také cisternu převážející pohonné hmoty. Výstřely poškodily jen vrchní plášť. Muž se zřejmě zbraně po činu zbavil, potápěči ji hledali v Otavě.

Řidič, který včera střílel v Písku, pálil i proti cisterně. Muži hrozí výjimečný trest

Středočeští kriminalisté, kteří si převzali včerejší střelbu v Písku, během vyšetřování zjistili, že řidič vystřelil i na cisternu, která převážela pohonné hmoty. Během dnešního dne budou také kriminalisté pravděpodobně navrhovat vazbu obviněného...

Kriminalisté navrhli pro obviněného vazbu, aby se nevyhýbal stíhání a trestnou činnost nemohl opakovat. V minulosti nebyl pravomocně odsouzen za žádný trestný čin.

Policisté nevylučují, že muž zasáhl i další vozidla, proto požádali veřejnost o spolupráci. Pokud někdo zaznamenal ve středu mezi 05:00 a 10:00 mezi Prahou a Pískem střelbu na vozidlo nebo má sám poškozené auto od střelné zbraně, měl by to oznámit na linku 158.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pcr.cz

Štítky zbraŇ, střelba, policie, soud, vazba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.