čtvrtek 20. února 2020 Oldřich

Žena chtěla na Slovensku ukončit svůj život, jihočeští policisté ji pomohli zachránit

Velmi náročnou službu za sebou mají policisté z operačního střediska jihočeské policie. V pondělí odpoledne se na ně totiž obrátil muž z Prachatic, který dostal od své známé ze Slovenska znepokojivou SMS zprávu. „Sbohom, nezvládám dalej žiť!“. Od ženy ho dělilo ale 440 kilometrů a věděl, že sám jí nedokáže pomoci.

Na jihočeské policisty se v pondělí obrátil pan Stanislav z Prachatic. Zprávu o tom, že jeho známá chce ukončit svůj život, nebral na lehkou váhu. Věděl, že žena má za sebou tragédii v rodině. Policisté Dušan Král, Alena Jiroušková, Jana Meškanová a Miloslav Musil vyhodnotili, že jde o minuty. Rozdělili si proto úkoly. 

„Pan Stanislav znal sice adresu ženy, ale nebylo jisté, zda je vůbec v místě bydliště. Policisté tedy prověřovali a zjišťovali její aktuální místo pobytu, další kontaktovali slovenské policisty a také mezinárodní společné centrum Hodonín – Holíč. V pohotovosti byla také slovenská záchranná zdravotnická služba,“ uvedl tiskový mluvčí policie Jiří Matzner

Ženě se několikrát pokoušeli dovolat – marně. Její muž byl v zahraničí, v domě měla být navíc její matka, která není pohyblivá a není schopna otevřít. Se ženou se nakonec pan Stanislav spojil, ta už ale ztrácela vědomí a přestávala mluvit. 

Policisté rozhodli a požádali slovenské kolegy, aby se záchrannou službou vnikli do domu i s rizikem, že tam žena nemusí být. Ženu naštěstí našli a zachránili v posledních minutách. K sebevraždě použila léky. 

„Velké poděkování tak patří panu Stanislavovi a policistům Od prvního telefonátu pana Stanislava k nalezení ženy slovenskými kolegy uplynulo totiž jen 20 minut,“ dodal mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky sebevražda, policie, záchrana, Prachatice, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.