čtvrtek 20. února 2020 Oldřich

Silně opilý řidič boural do stromu, skončil v policejní cele

Českobudějovičtí dopravní policisté vyjížděli v sobotu k dopravní nehodě osobáku, který skončil ve stromě. Hlídka na místě zjistila, že řidič se před jízdou posilnil alkoholem a navíc nevlastnil ani řidičák. Po pobytu na záchytce putoval rovnou do policejní cely.

K nehodě došlo v sobotu večer mezi obcemi Netěchovice a Týn nad Vltavou. Řidič osobáku jel rychle a při projíždění levotočivé zatáčky vjel do pravého silničního příkopu, kde naboural do vzrostlého stromu. „Při vyšetřování nehody strážci pořádku zjistili, že pětatřicetiletý cizinec se před jízdou posilnil alkoholem. Výsledek měření převýšil 2,6 promile. Po pár minutách opakovaný test potvrdil uvedené množství. Dále byl řidič vyzván k předložení řidičského průkazu a přitom zjistili, že není jeho držitelem,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura

Hříšník byl zadržen a převezen na záchytku. Odtud pak putoval rovnou do policejní cely. Muž byl vyslechnut a převzal si podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ je řešen formou zkráceného přípravného řízení se zadržením.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto Dominik Svoboda

Štítky alkohol, nehoda, policie, Českobudějovicko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Lojza Chytrak

Možná by bylo zajímavé ještě si přečíst jaký, předpokládám, směšný tres si dotyčný cizinec od našeho soudu odnese. V porovnání s tím jaký trest by vyfasoval našinec v jeho zemi. Nějaký novinářský "pachateli hrozí bla, bla, bla až.." Né to ne. Pachatel dostal.. To nás zajímá.

úterý, 11. února 2020, 23:14

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.