středa 30. září 2020 Jeroným

Autobus srazil u nemocnice dívku. Na místě zasahují záchranáři

, aktualizováno 14. února 2020, 9:14

K vážné dopravní nehodě došlo dnes krátce po půl desáté dopoledne u budějcké nemocnice. Autobus městské hromadné dopravy srazil na přechodu pro chodce mladou ženu. Ta byla podle policie převezena na traumacentrum do nemocnice. Dopravní omezení by v místě nehody měla trvat do půl dvanácté.

K nehodě došlo na křižovatce ulice Boženy Němcové a L. B. Schneidera krátce po půl desáté dopoledne. Linka městské hromadné dopravy číslo 13 srazila mladou dívku na přechodu pro chodce.

Podle některých svědků měla dívka přecházet na zelenou. „Dle svědecké výpovědi dívka přecházela na zelený signál, ale pravděpodobně se nevěnovala samotnému přecházení – sledovala mobilní telefon. Pochopitelně vyšetřujeme i průběh jízdy řidiče autobusu MHD a vyhodnocujeme kamerové záznamy,“ uvedl mluvčí policie Milan Bajcura.

K události se vyjádřil ředitel Dopravního podniku v Českých Budějovicích Slavoj Dolejš„Hrozná věc. Modlím se, aby byla dívka v pořádku a bez následků. Pokud jel řidič na červenou, tak musí být co nejpřísněji potrestán,“ uvedl.

Dívka byla převezena na traumacentrum budějcké nemocnice. Vzhledem k věku zraněné odmítli zdravotníci sdělovat bližší informace.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo16 čtenářů

Autoři

Štítky autobus, nemocnice, krimi, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Richter

Spíš šla na červenou . A chce to hodit na řidiče/čku MHD jako tehdá na Máji u Důchodáku způsodí to s Osobákem a schytá to řidička MHD . To je NEFÉR

čtvrtek, 13. února 2020, 13:31

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.