čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Vloupal se do hospody, ukradl a naboural auto. Mladíkovi hrozí zvýšená trestní sazba

Budějčtí kriminalisté zadrželi čtyřiadvacetiletého mladíka, který má na svém kontě několik vloupání a kráděží na Českobudějovicku. Majitelům a provozovatelům způsobil škodu za více jak 94 tisíc korun. První noc po zadržení strávil v policejní cele a zároveň byl státnímu zástupci podán návrh na vzetí do vazby.

Čtyřiadvacetiletý mladík má na svědomí úterní vloupání do hospody v Doudlebech. Policisté okamžitě vyjeli na místo a při ohledání místa zjistili pohyb mladého muže. „Když spatřil strážce pořádku, vyskočil z okna a dal se na útěk. Jeho únik z místa činu zastavili právě zmínění policisté, kteří ho zadrželi. Čtyřiadvacetiletý mladík byl eskortován na služebnu,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura

Policisté během vyšetřování případu zjistili, že podezřelý mladík má během března na svědomí více případů. Prokázali, že se pravděpodobně vloupal do jiné restaurace na Boršovsku, kde vše prohledal a ukradl peníze i lahve s alkoholem. „V jiné obci dále ukradl osobní auto tovární značky Nissan Primera, které užíval po dobu několika hodin. S tím pak boural v obci Vrábče, kde ho nechal a z místa odešel,“ řekl mluvčí. 

Zatím poslední prokázaný případ je z blízké obce krajského města, kde se tento mladík vloupal do garáže u rodinného domu. Z místa ukradl motorovou čtyřkolku a další věci. Majitelům a provozovatelům způsobil škodu za více jak 94 tisíc korun. 

Kriminalisté muži předali usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečiny krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci. První noc po zadržení strávil v policejní cele a zároveň byl státnímu zástupci podán návrh na vzetí do vazby.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, kriminalisté, Českobudějovicko, krádež, dopravní nehoda, soud

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.