pondělí 25. května 2020 Viola

Nadýchal dvě a půl promile a před hlídkou dál popíjel pivo. Řidiči hrozí až rok vězení

Vlastním očím nevěřili policisté, kteří včera v Táboře zastavili řidiče osobního auta. Během vyhodnocování testu na alkohol si totiž otevřel plastovou láhev a začal z ní pít. Hlídka následně zjistila, že flaška obsahuje pivo. Řidiči se ale z auta vystoupit nechtělo. Policisté proto museli použít donucovací prostředky.

Hlídka řidiče zastavila včera krátce po půl osmé večer v ulici kpt. Jaroše. Provedená dechová zkouška na alkohol u muže ukázala hodnotu 2,5 promile. „Ve chvíli, kdy policisté test vyhodnocovali, se v autě sedící řidič napil z PET lahve. K údivu policistů v ní bylo pivo. Na výzvu, aby během kontroly nepožíval alkoholický nápoj, řidič nereagoval a dále popíjel. Rovněž tak i přes opakovanou výzvu odmítl vystoupit z auta,“ popsal tiskový mluvčí policie Miroslav Doubek

Policisté tak museli použít donucovací prostředky. Následně se muž podrobil lékařskému vyšetření, které bylo spojené s odběrem biologického materiálu a krve. Řidič teď bude mít rozhodně co vysvětlovat. O výši jeho trestu rozhodne soud. Ve vězení by mohl skončit až na jeden rok. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky alkohol, policie, Tábor, soud, kontrola

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.