sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Náklaďák převážel z Itálie 24 tun odpadu, jeho cesta skončila na Českokrumlovsku

Celníci v sobotu zastavili na bývalém hraničním přechodu Dolní Dvořiště náklaďák, který nelegálně převážel 24 tun odpadu z Itálie. Celý náklad měl být uložený na Českobudějovicku. O tom, kde odpad skončí, teď rozhodne ministerstvo životního prostředí.

Hlídka mobilního dohledu auto s českou registrační značkou zastavila v sobotu. Čtyřiadvacet tun nelegálního odpadu mělo být uloženo u firmy na Českobudějovicku. Celníci zjistili, že vedle nákladu, který byl přesně specifikovaný v průvodních dokladech, převáží řidič i drť směsného odpadu, který mimo jiné obsahoval i různé plasty, molitan, hliník a korek. 

„Obsah nákladového prostoru navíc vydával zápach typický pro komunální odpad. Na základě těchto zjištění příslušníci hlídky pojali podezření, že se jedná o nedovolenou přeshraniční přepravu odpadu. To jednoznačně potvrdili i přivolaní zástupci České inspekce životního prostředí,“ uvedl tiskový mluvčí Emanuel Breicha

Celníci řidiči nařídili, aby auto odstavil. O dalším naložení s odpadem teď rozhodne ministerstvo životního prostředí. Fyzické nebo právnické osobě, která při přeshraniční přepravě odpadů poruší povinnost, která je stanovena, hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto celnisprava.cz

Štítky celní úřad, kontrola, pokuta, odpad

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.