pondělí 13. července 2020 Markéta

Čtyřiadvacetiletý opilý muž řídil auto plné lidí. Dva cestující přibral i do kufru

Hned několika prohřešků se v pátek brzy ráno dopustil čtyřiadvacetiletý muž, který ve svém osobním autě vezl více osob, než je běžné. Kromě čtyř spolucestujících přibral další dvě osoby do kufru. Řidič navíc řídil pod vlivem alkoholu.

K incidentu došlo dnes po druhé hodině ráno. Operátor městského kamerového systému si všiml skupiny lidí, která nastupovala do auta zaparkovaného na náměstí Přemysla Otakara II. „Zatímco pět osob nastoupilo do vozidla standardním způsobem, dva zbývající cestující se nechali zavřít do úložného prostoru v zadní části vozidla,“ popsala mluvčí městské policie Věra Školková.

Na místo se ihned vydala hlídka městské policie, která auto zastavila. „Muž sedící za volantem vozidla na výzvu strážníků otevřel úložný prostor, odkud vystoupila mladá žena a muž. Strážníci přitom z dechu řidiče ucítili alkohol,“ uvedla Školková. Následnou dechová zkouška ukázala, že řidič opravdu před jízdou alkohol pil, nadýchal 1,79 promile. 

Čtyřiadvacetiletý muž přitom nebyl jediný, kdo pil. U sedmnáctileté dívky bylo naměřeno 0,47 promile, její o rok mladší kamarádka nadýchala 1,13 promile. 

Strážníci na místo přivolali státní policii, která řidiči zakázala další jízdu. „Obě nezletilé dívky strážníci s poučením o dalším postupu předali do rukou jejich zákonných zástupců. Čtyřiadvacetiletého řidiče z Českokrumlovska nyní čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," uzavřela Školková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo9 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, policie, alkohol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.