pondělí 13. července 2020 Markéta

Ve tři hodiny odpoledne ležel na ulici, muž nadýchal přes čtyři a půl promile

Budějčtí strážníci vyjížděli ve čtvrtek odpoledne do Kanovnické ulice, kde ležel namol opilý muž. Nebyl schopný se zvednout ze země a problém měl i s komunikací. Jeho další cesta proto vedla na záchytku.

Hlídka na ležícího muže narazila, když v centru prováděla kontrolní činnost. Komunikace s ním byla velmi náročná, a proto u něj strážníci provedli dechovou zkoušku. 

„Ta ukázala alarmující výsledek 4,52 promile. Vysoká hladina alkoholu, která mohla způsobit selhání základních životních funkcí dotyčného muže, si vyžádala jeho převoz do nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí strážníků Věra Školková

Během několika dní jde už o druhý případ, kdy strážníci v Budějcích řešili silně opilého člověka. Ve středu měli plné ruce práce s mužem, který s podobnou hladinou alkoholu kličkoval na Dlouhé louce mezi auty. 

VIDEO: Na čtyřproudovce kličkoval mezi auty. Se „čtyřkou“ v dechu skončil na záchytce

Dopravu na Dlouhé louce včera odpoledne zastavil silně opilý muž, který vbíhal mezi auta. Neovládal své pohyby a ohrožoval sebe i ostatní řidiče. Kolemjdoucí proto na místo zavolali městskou i státní policii. Strážníci muže našli na nedalekém...

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky krimi, České Budějovice, městská policie, záchytka, alkohol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.