úterý 14. července 2020 Karolína

Cyklista se zapovídal s kamarádkou a sjel do příkopu, pro těžce zraněného muže letěl vrtulník

Záchranáři dnes po poledni zasahovali na cyklostezce mezi Novou Pecí a Stožcem. Těžce se tam zranil dvaasedmdesátiletý cyklista z Rakouska, který se zapovídal s kamarádkou a sjel do příkopu vedle stezky. Posádka na místě zjistila, že má poraněnou páteř a vrtulník ho transportoval do nemocnice v Budějcích.

„Na místo jsme dorazili první a ihned jsme podle toho, jak nám popsal příznaky, zjistili, že došlo pravděpodobně k poranění páteře. Poté k nám dorazila sanitka z Horní Plané a přilétl i vrtulník Letecké záchranné služby z Bechyně,“ popsal výjezd Ondřej Zeman, zasahující člen Horské služby Šumava.

Záchranáři cyklistovi nasadili krční límec a umístili ho do vakuové matrace. U nehody asistoval i zdravotnický záchranář, který je na Šumavě na dovolené.

Šumava už se pomalu začíná cyklisty a turisty plnit. Záchranáři očekávají, že úrazů, především u neopatrných cyklistů, bude přibývat. „Upozorňuji proto všechny milovníky kol, aby bezpodmínečně dodržovali všechny zásady bezpečnosti horského cyklisty,“ důrazně varoval Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto horskasluzba.cz

Štítky Šumava, horská služba, cyklista, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.