sobota 15. srpna 2020 Hana

Přibývá podvodů na internetu, lidé přicházejí o našetřené úspory

Mobil, bagr nebo herní konzole. To je jen zlomek věcí, které lidé si lidé objednávají na internetu. Svého zboží se ale ne vždy dočkají a přicházejí i o peníze. Od začátku roku policisté na Prachaticku řešili už 7 takových případů.

Mezi podvedenými byl například muž, který předem zaplatil za finská otočná křesla nebo žena, která zaslala předem na účet přes 60 tisíc korun za mini bagr.

Poslední případ řešili vimperští policisté. Zájemkyně si internetovém portálu vyhlédla mobil, za který předem zaplatila 11 tisíc korun. Do dnešního dne ale nemá zboží ani peníze. 

Policisté proto upozorňují na tyto internetové nákupy. „Dejte přednost „kamennému obchodu“, kde si můžete zboží vyzkoušet a přesně vidíte, co kupujete. Obzvláště v případě, kdy kupujete auto, zemědělské a výrobní stroj a jiné věci vyšší hodnoty, se přesvědčte, zda vůbec věc existuje a v jakém technickém stavu je. Zajímejte se také o to, zda ho vůbec prodává jeho skutečný majitel a za jakých podmínek. Nikdy neprovádějte platbu předem, aniž byste si takovéto základní věci osobně ověřili, nepodléhejte lákavosti výrazně nízkých cen a pěkně vypadajícím fotografiím,“ uvedla tisková mluvčí policie Martina Joklová

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky krimi, podvod, policie, Prachaticko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.