neděle 27. září 2020 Jonáš

Policista použil služební zbraň proti agresivnímu pachateli, muž na místě zemřel

, aktualizováno 6. srpna 2020, 13:46

Jihočeští kriminalisté a pracovníci Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyšetřují včerejší střelbu, ke které mělo dojít v jedné chatové oblasti nedaleko obce Smržov na Jindřichohradecku. Policista obvodního oddělení Třeboň použil služební zbraň proti agresivnímu pachateli. Muž na místě zemřel.

K události došlo kolem osmé hodiny večerní. Zasahující policista použil svou služební zbraň proti agresivnímu pachateli. Ten při zákroku utrpěl zranění, kterému na místě podlehl. „Na případu intenzivně pracují kriminalisté Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje a pracovníci Generální inspekce bezpečnostních sborů. Z tohoto důvodu nebudeme k případu poskytovat žádné další informace,“ uvedla tisková mluvčí policie Štěpánka Schwarzová

Mnoho informací k případu zatím neposkytla ani Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Tuto událost jsme si převzali a momentálně ji prověřujeme a zjišťujeme veškeré okolnosti. Převzetí této záležitosti je standardním postupem a děje se tak zpravidla v případech, kdy byla při služebním zákroku použita zbraň. Vzhledem k tomu, ze prověřování je na samém začátku, nebudeme k věci v tuto chvíli poskytovat žádné bližší informace,“ řekla tisková mluvčí GIBS Ivana Nguyenova.

Policisté k incidentům vyjížděli pravidelně

Chata, kde se celý incident odehrál, je obehnána policejní páskou a na místě stále probíhá vyšetřování. 

Podle svědků měl zastřelený agresor na hlídku zaútočit zbraní, pravděpodobně mělo jít prý o baseballovou pálku. Českobudějovický deník uvedl, že mohlo jít o mačetu.

Výjezdy policistů do této oblasti nebyly podle místních výjimečné. „Policii skoro vždycky zavolala jeho přítelkyně, se kterou tady bydlel od Velikonoc. Rozhodně ale nešlo o idylické soužití. Z chaty byly často slyšet hádky. Měl ji i mlátit a byl snad i drogově závislý,“ popsal jeden z chatařů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo31 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky střelba, smrt, policie, Jindřichohradecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.