středa 2. prosince 2020 Blanka

Policie pátrá po nesvéprávném muži. Ze zařízení odešel začátkem týdne

Policisté hledají klienta chráněného zařízení Fokus v Českých Budějovicích, který je nezvěstný už od 26. října. Josef Sarauer odešel ze zařízení a od té doby nikdo nemá informace o jeho pohybu. Užívá léky, které však nemá u sebe. Navíc nevlastní mobilní telefon. Jakékoliv informace o jeho pohybu můžete hlásit policii.

„Jedná o osobu bývalého bezdomovce, který byl tomuto způsobu života navyklý. Pohřešovaný byl rozsudkem Okresního soudu v Prachaticích zbaven svéprávnosti, byl mu ustanoven opatrovník a byl umístěn do chráněného bydlení. Naposledy byl sociální pracovnicí uvedeného zařízení viděn 26. října, kdy si šel nakoupit. Užívá léky, které však nemá u sebe, nevlastní mobilní telefon,“ shrnul mluvčí policie Milan Bajcura.

AKTUALIZACE: Uvedený muž byl 30. října v pořádku vypátrán v obci Vimperk na Prachaticku.

Pohřešovaný muž je vysoký zhruba 180 centimetrů, váží 70 kilogramů a je vysoké štíhlé postavy. Má hnědozelené oči a nakrátko střižené světle hnědé vlasy. V den odchodu byl oblečen do tmavých riflových kalhot a tmavomodré zimní bundy.

Kdo by měl poznatky k jeho pohybu, může kontaktovat policisty z obvodního oddělení České Budějovice – Čtyři Dvory na telefonním čísle 974 226 720 nebo přímo na lince tísňového volání 158.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky České Budějovice, Policie ČR, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.