úterý 26. ledna 2021 Zora

Podvod za čtvrt miliardy korun. Kriminalisté obvinili trojici mužů, dva z nich jsou z jihu Čech

Dotační podvod ve výši čtvrt miliardy řeší jihočeští kriminalisté. Tři muži z Písku, Strakonic a Příbrami si měli přijít na obrovskou částku díky dotaci ministerstva průmyslu a obchodu, která měla sloužit k realizaci jejich projektu. Prvotní informace o možných podvodech získali kriminalisté od Finančního úřadu Jihočeského kraje.

„Podle zjištění jihočeských vyšetřovatelů od roku 2012 do roku 2013 jako jednatelé společnosti v rámci poskytnuté dotace od ministerstva průmyslu a obchodu na realizaci technického projektu, měli s úmyslem získat z dotací majetkový prospěch, nadhodnotit pořizované ITC technologie. To vše prostřednictvím provázaných společností. V jednotlivých žádostech o platby za etapy projektu pak uváděli nepravdivé informace,“ potvrdil mluvčí policie Jiří Matzner.

Na dotacích státu a Evropské unie si měli přijít na více než čtvrt miliardy. Všechny tři muže kriminalisté již obvinili. „Jihočeští kriminalisté, specialisté na bankovní, úvěrové a dotační podvody obvinili tři muže, kteří jsou podezřelí ze zločinu dotačního podvodu a zločinu poškození zájmů Evropské unie,“ uzavřel Matzner.

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky Policie ČR, podvod, dotace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ladislava Blažkova

Kruciš,250 melounů,kam se na ně hrabe kauza Čapí hnízdo!!Doufám,že v ČT24 budou každý den přepíráni všemi demokratickými stranami a redaktůrky...

úterý, 8. prosince 2020, 21:49

Josef Rejzek

A taktéž i tento trestní čin bude klasifikován v době pandemie vyššími tresty?

neděle, 6. prosince 2020, 09:41

Josef Rejzek

A taktéž i tento trestní čin bude klasifikován v době pandemie vyššími tresty?

neděle, 6. prosince 2020, 09:38

Hanz Jirak

kdy dojde na podvodníka Babiše

sobota, 5. prosince 2020, 06:04

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.