Policie hledá vandala, který nouzovým kladívkem rozbil okno autobusu

Autoři | Foto Jan Luxík

Policisté se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění případu, kdy neznámý vandal poškodil nouzovým kladívkem okno autobusu MHD. K incidentu došlo 20. ledna mezi 15:20 a 15:50 na trase autobusu MHD linky číslo 18 z konečné zastávky A. Barcala do zastávky Madeta. Svědci události mohou policisty kontaktovat na lince 158 nebo na čísle 974 226 700.

Vandal nejprve odcizil nouzové kladívko na rozbíjení oken, které je umístěné přímo v autobuse. Následně poškodil skleněnou výplň okna vedle sedadla cestujícího tak, že po jeho činu zůstalo po celé ploše popraskané. Škoda je vyčíslena na více než 30 tisíc korun.

„Policisté žádají cestující, kteří v tomto autobuse v době spáchání skutku cestovali a všimli si podezřelého jednání neznámého pachatele, aby policisty kontaktovali,“ shrnula mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky České Budějovice, autobus, MHD, kladívko, vandal, okno, Madeta

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.