sobota 24. července 2021 Kristýna

Senior s pistolí u pasu vyrazil na nákup, zaměstnal desítku policejních hlídek

Desítka policejních hlídek v pátek pátrala po muži, který měl být poblíž Suchovrbenského náměstí v Českých Budějovicích spatřen se střelnou zbraní. Až později se ukázalo, že šlo o šestasedmdesátiletého seniora, který si s pistolí za opaskem zamířil do lékárny. I přesto, že se zbraní nijak nemanipuloval, je podezřelý ze spáchání přestupku.

Na Suchovrbenské náměstí se během pátečního poledne sjelo zhruba deset policejních hlídek. „V blízké prodejně se měl totiž pohybovat muž, který měl za opaskem pistoli. Hlídky nic neponechaly náhodě a propátraly celé okolí. Naštěstí bez jakéhokoliv konfliktu muže policisté zadrželi v lékárně,“ shrnul policejní mluvčí Jiří Matzner.

Jak se nakonec ukázalo, šlo o šestasedmdesátiletého seniora, který zbraň vlastní legálně a je také držitelem zbrojního průkazu. „Muž nikomu nevyhrožoval, ale na policisty působil velmi zmateně. Věc je hodnocena jako přestupek na úseku zbraní a střeliva. O dalším tak rozhodne komisař odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál,“ uzavřel Matzner.  

Hodnocení článku je 58 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky České Budějovice, Policie ČR, krimi, pistole, senior

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Roman Bílek

muž nezaměstnal policii, tu zaměstnal nějaký dement, který ho nahlásil..nicméně jsem zvědav, kdy v této hysterii někdo zavolá zásahovku na policajta s pistolí.... vini jsou jednozněčně žurnalisté, kteří tuto hysterii rozpoutávají...

neděle, 13. června 2021, 05:57

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.