čtvrtek 29. července 2021 Marta

Pád letadla na Písecku nepřežil jeden člen posádky, další je těžce zraněn

, aktualizováno 20. června 2021, 22:05

Pád historického letadla T 28 Trojan poblíž obce Jickovice na Písecku si dnes vyžádal jeden lidský život. Další osoba utrpěla těžká poranění. K tragické události mělo dojít před nedělní pátou hodinou odpolední. Okolnosti nehody jsou předmětem šetření.

„Jeden z mužů utrpěl zranění neslučitelná se životem a zemřel ještě před příjezdem záchranářů. Druhý z mužů utrpěl těžká poranění, zachránáři mu museli poskytnout akutní přednemocniční péči a následně byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ potvrdila mluvčí zdravotnické záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Policisté na místě neštěstí zjistili, že letadlo letělo pravděpodobně spolu s dalšími třemi letouny z Polska, kde se konaly letecké ukázky, směrem do Rakouska. Nedaleko Jickovic pak jedno z letadel z dosud nezjištěných příčin proletělo lesem a havarovalo.

"Z dosavadního šetření vyplývá, že v letadle byly  dvě osoby. Přesné příčiny a okolnosti tohoto neštěstí jsou předmětem vyšetřování pracovníků Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Případem se budou nadále zabývat písečtí kriminalisté," uzavřela mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky Jickovice, Písecko, Jihočeský kraj, Policie ČR, letadlo, pád

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.